Перебування в лікарні негативно позначається на здоров’ї порожнини рота


Нещодавно проведене  дослідження виявило, що перебування в лікарні негативно позначається на здоров’ї порожнини рота літніх людей. Головними причинами погіршення стоматологічного здоров’я під час перебування в стаціонарі дослідники називають недотримання гігієни порожнини рота й погане харчування.

Результати дослідження, опублікованого в журналі Journal of Clinical Periodontology, свідчать про те, що стоматологічному здоров’ю пацієнтів під час лікування в стаціонарі приділяється недостатньо уваги. Провівши стоматологічне обстеження 162 пацієнтів безпосередньо після госпіталізації й через два тижні перебування в стаціонарі, дослідники виявили погіршення стану тканин пародонту і збільшення рівня зубного нальоту.

Дослідження також виявило, що «в лікарнях немає діючих рекомендацій з профілактики стоматологічних захворювань, і ніхто зі співробітників медичної установи не стежить за стоматологічним здоров’ям хворих у період перебування в стаціонарі».

«Коли людину доводиться госпіталізувати, його стоматологічне здоров’я майже неминуче відходить на другий план. Проте, очевидно, що це проблема, яку треба вирішувати, — говорить Виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я доктор Найджел Картер. — В таких умовах догляд за порожниною рота стає низькопріоритетним завданням, у тому числі й дотримання належної гігієни порожнини рота.

Є інструкції щодо наданням стоматологічної допомоги пацієнтам стаціонарів, проте, це дослідження виявило, що в них не достатньо уваги приділяється рекомендаціям для співробітників, які піклуються про хворих. Змінити ситуацію можливо за допомогою проінформованості, щодо дотримання гігієни порожнини рота й норми раціону харчування, співробітників медичної установи, близьких родичів та друзів під час перебування людини в лікарні.

Крім того, згідно з даними громадського руху «Кампанія щодо поліпшення лікарняного харчування», норми раціону харчування хворих мають бути переглянуті в бік поліпшення. Маємо прямий взаємозв’язок між харчуванням й здоров’ям порожнини рота, і ми закликаємо уряд прийняти обов’язкові стандарти лікарняного раціону харчування».


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *