Навіть експерти не можуть прийти до загальної думки, як правильно чистити зуби

Дослідники з Університетського коледжу Лондона дійшли висновку, що рекомендації стоматологічних асоціацій і виробників зубних паст про те, як правильно чистити зуби, є «неприйнятно суперечливими».

Автори дослідження, опублікованого в журналі British Dental Journal, порівняли методи чищення зубів рекомендовані стоматологічними асоціаціями десяти країн світу, виробниками зубних паст і щіток, а також у підручниках для студентів стоматологічних шкіл. Вони не виявили явної відповідності між різними джерелами й у зв’язку з цим, зазначають, про відсутність згоди між рекомендаціями стоматологічних асоціацій та навчальною літературою для студентів-стоматологів.

Керівник дослідження, Обрі Шейхам, говорить: «Люди повинні володіти надійною інформацією про те, як правильно чистити зуби. Якщо вони чують від стоматологічної асоціації одне, від виробника зубної щітки — інше, а від свого стоматолога — щось третє, недивно, що вони не розуміють, як чистити зуби».

Найчастіше рекомендований метод припускає м’які коливальні рухи щітки на невеликих ділянках поверхні зубів, спрямовані на вивільнення та видалення частинок їжі, зубного нальоту й бактерій. Проте, не було проведено жодного вагомого дослідження, яке підтверджує ефективність цього метода, ніж інші методи чищення зубів.

Провідний автор дослідження доктор Джон Уейнрайт, який також є практикуючим стоматологом, говорить: «Широкий спектр рекомендацій, ймовірно, зумовлений недостатньою кількістю переконливих доказів того, що один метод кращий за інші. Я рекомендую своїм пацієнтам під час чищення зубів приділяти більше уваги ділянкам, де найбільш вірогідне скупчення зубного нальоту — жувальним поверхням зубів і лінії ясен — використовуючи м’які повільні рухи».

Вчені зазначають необхідність проведення додаткових досліджень, покликаних визначити найбільш ефективний, безпечний і такий, що  легко запам’ятовується пацієнтами метод чищення зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *