У порожнині носа жителя Саудівської Аравії виріс надкомплектний зуб

22-х літньому жителеві Саудівської Аравії хірурги видалили з порожнини носа білу кісткову масу, яка виявилася надкомплектним зубом. Упродовж останніх двох років хворий страждав від регулярних носових кровотеч.

Пацієнт потрапив у госпіталь Медичного комплексу імені короля Фахда в Дахране зі скаргами на тонзиліт і періодичними кровотечами з носа. Ретельне обстеження носової порожнини пацієнта виявило наявність білої відсталої маси циліндричної форми, яка виступає з нижньої  стінки, завдовжки одного сантиметра біля лівої ніздрі.

Запрошений для консультації стоматолог дійшов висновку, що  мають справу з надкомплектним зубом, який прорізується. Статистичних даних про частоту подібних випадків немає, оскільки, зазвичай, вони минають безсимптомно й механізм прорізування таких зубів погано вивчений. «Згідно з однією теорією, причиною є порушення міграції клітин нервового гребеня. Правдоподібніше пояснення — багатоетапна взаємодія епітеліальних і мезенхімальних клітин», — пояснюють лікарі.

Хоча прорізування надкомплектних зубів зазвичай протікає безсимптомно, іноді пацієнтам доводиться стикатися із закупоркою носових ходів, головними болями, носовими кровотечами й зовнішніми деформаціями носа. Також це трапляється в пацієнтів із тріщиною піднебіння. Лікарі повідомляють, що такі зуби можна легко виявити з допомогою ендоскопії носа, панорамної рентгенографії й комп’ютерної томографії.

У даному випадку пацієнтові під загальною анестезією було виконано ендоскопічне видалення надкомплектного зуба і грануляційної тканини, яка оточувала його. Через три місяці післяопераційна рана повністю загоїлася, і носові кровотечі припинилися.

Клінічний випадок був опублікований  на сайті журналу American Journal of Case Reports.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *