Середземноморська дієта знижує ризик розвитку раку порожнини рота

Проведені раніше дослідження виявило, що прихильність до середземноморської дієти, знижує ризик розвитку низки захворювань, серед яких захворювання серцево-судинної системи, а також рак молочної залози та колоректальний рак. Нещодавно дослідники з’ясували, що ця дієта також може грати вирішальну роль у попередженні розвитку раку порожнини рота й горла. Вони виявили, що в пацієнтів, які включають у свій раціон харчування більше продуктів, характерних для середземноморського регіону, значно знижується ризик розвитку цього виду раку.

Щоби краще зрозуміти роль раціону харчування, і зокрема середземноморської дієти, у розвитку раку порожнини рота, вчені Міланського університету проаналізували дослідження, які проводилися в Італії та Швейцарії з 1997 до 2009 року, учасниками якого стали 768 пацієнтів із діагнозом рак порожнини рота і 2 078 пацієнтів контрольної групи.

Дослідники зазначають, що отримані результати дозволяють упевнено вважати про позитивну дію середземноморської дієти на ризик розвитку раку порожнини рота. Зокрема, вони з’ясували, що ризик розвитку цього захворювання знижується зі збільшенням споживання продуктів, характерних для середземноморської дієти, яка включає високе споживання маслинової олії, овочів, цільнозернового хліба й макаронів, а також помірне споживання м’яса й молочних продуктів. Цей взаємозв’язок був більше виражений у молоді, людей із вищою освітою й колишніх курців.

Згідно зі статистичними даними, поширеність раку органів порожнини рота в людей, які мешкають у країнах Євросоюзу, займає 12-е місце серед усіх видів раку. У 2008 році в Європі було зареєстровано приблизно 132 000 випадків раку голови й шиї, що закінчилися смертю 62 800 осіб. Найвищі показники поширеності цього захворювання зафіксовані в Іспанії й Угорщині. Останнім часом спостерігається тенденція до зростання поширеності раку порожнини рота серед жінок і молодих людей. Водночас у країнах Східної Європи рівень смертності від цього виду раку неухильно зростає.

Результати дослідження були опубліковані в онлайн-версії журналу British Journal of Cancer.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *