Чи варто витрачати гроші на дорогі зубні пасти?

Британський фонд стоматологічного здоров’я вважає, що покупцям не варто витрачати гроші на дорогі зубні пасти, які, за обіцянками виробників, є чи не панацеєю від усіх стоматологічних проблем і здатні творити дива.

Різноманітність зубних паст, представлених на полицях аптек і супермаркетів, може призвести в замішання, навіть досвідченого споживача. Одні обіцяють зробити зуби білосніжними, інші — забути про чутливість, а треті й зовсім ні за кольором, ні за смаком не відрізняються від шоколаду. Проте чи дійсно вони коштують тих грошей, які нам пропонують за них віддати? Доктор Найджел Картер, виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я, не вважає такі покупки виправданими.

Найдорожчою зубною пастою на ринку є Theodent 300 — зубна паста без фтору на основі екстракту какао-бобів Rennou™, тюбик якої коштує 100 доларів. Згідно з рекламними заявами виробника, Rennou™ виконує ту ж функцію, що і фтор у звичайних зубних пастах, водночас Theodent 300 має низку переваг, зокрема, вона не токсична, безпечна у разі ковтання та має смак шоколаду. Проте доктор Картер не вважає, що подібні інгредієнти працюють: «Немає ніяких доказів того, що екстракт какао може замінити фтор, і це означає, що він навряд чи здатний запобігти розвитку карієсу».

Доктор Картер також нагадує про те, що багато зубних паст, які іноді коштують  у декілька разів більше ніж інші зубні пасти, не містять яких-небудь унікальних інгредієнтів, які не можна було б знайти в їхніх доступніших аналогах.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *