Аромат апельсина допомагає впоратися з дентофобією


Невелике дослідження, опубліковане у журналі Journal of Oral and Maxillofacial Surgery, виявило, що ароматерапія може бути дієвим засобом у зниженні рівня занепокоєння в стоматологічних пацієнтів.

Автори дослідження вирішили оцінити дію аромату апельсина на рівень тривожності. До участі в дослідженні були притягнені 56 людей, які потребували видалення ретенірованного зуба мудрості. Перед операцією учасники дослідження відповіли на питання щодо рівня свого занепокоєння. В усіх пацієнтів рівень тривожності був в діапазоні від помірного до високого.

В учасників дослідження в залі очікування й кілька разів упродовж операції були виміряні показники життєво важливих функцій (артеріальний тиск, пульс, частота дихання). До початку операції ці показники були приблизно однаковими в обох групах. Під час операції половині пацієнтів було запропоновано вдихати аромат апельсина. Дослідники зазначають, що в тих пацієнтів, хто випробував на собі дію ароматерапії, артеріальний тиск, пульс і частота дихання під час операції були нижчі, ніж у контрольній групі.

У такий спосіб, автори дослідження отримали ще одно підтвердження того, що аромат апельсина нормалізує серцевий ритм, знижує кров’яний тиск і заспокоює. Низка попередніх досліджень також свідчить про те, що аромати апельсина й лаванди сприяють зниженню рівня тривожності в стоматологічних пацієнтів.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *