На цілісних насадках зубних щіток залишається менше бактерій, ніж на порожнистих

Вчені з Наукового центру здоров’я Техаського університету дійшли висновку, що на цілісних насадках електричних зубних щіток залишається менше бактерій, ніж на порожнистих.

Дослідження, опубліковане в журналі Journal of Dental Hygiene, проводилося впродовж трьох тижнів на добровольцях, випадковим чином розподілених на три групи. Від учасників дослідження вимагалося двічі на день чистити зуби однією з трьох моделей зубних щіток.

Дослідники виявили, що в 90 % випадків у групі, яка використовує зубні щітки з цілісними насадками, мікробне число на поверхнях щіток було нижче, ніж у двох групах, які користуються щітками з порожнистими насадками. Водночас кількість бактерій на таких щітках була вища в 3000 разів.

Провідний автор дослідження Донна Моріс говорить: «Зубні щітки можуть сприяти поширенню мікрофлори, що викликає інфекційні захворювання. Цілісна конструкція насадки значно знижує можливості для розмноження бактерій. Крім того, важливо дезинфікувати щітку і просушувати після кожного використання. Нині в комплект деяких моделей електричних зубних щіток входить UV- дезинфектор для дезинфекції насадок ультрафіолетом, також можна на 20 хвилин залишити насадку в обполіскувачі для порожнини рота.

Здебільшого на упаковці  моделей електричних зубних щіток не вказується, чи є насадка цілісною або порожнистою. Найпростіше побачити конструкцію насадки в місці з’єднання з корпусом електричної зубної щітки. Природно, у будь-якої щітки є якийсь порожнистий простір для з’єднання двох частин, але значна частина насадки буде цілісною — аж до щетин.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *