Широко поширені антидепресанти перешкоджають остеоінтеграції дентальних імплантатів


Результати дослідження, опублікованого в онлайн-версії журналу Journal of Dental Research, свідчать про те, що одні із самих широко поширених антидепресантів — селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніна (СІЗЗС) — перешкоджають кісткоутворенню й підвищують ризик ушкодження кісткової тканини.

Оскільки остеоінтеграція дентальних імплантатів залежить від обміну речовин у кістковій тканині, канадські вчені вирішили дослідити взаємозв’язок між прийомом СІЗЗС і ризиком невдалої установки остеоінтегрірованих імплантатів.

Щоби виявити можливу залежність невдалої дентальної імплантації від прийому СІЗЗС, учені провели ретроспективне дослідження. Ними були проаналізовані дані 490 пацієнтів, яким із 2007 до 2013 року, було встановлено загалом 916 імплантатів. Водночас 51 пацієнт (94 імплантати) приймав селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніна. У період від 3 до 67 місяців після установки імплантатів у групі пацієнтів, не приймаючих СІЗЗС, було зафіксовано 38 випадків невдалої імплантації і 784 випадки успішної, тоді як серед пацієнтів, приймаючих СІЗЗС, ці дані були значно вищими: 10 до 84.

Дослідники виявили прямий взаємозв’язок між прийомом СІЗЗС і підвищенням ризику невдалої імплантації — 4,6 % серед тих пацієнтів, які не приймали СІЗЗС, у порівнянні з 10,6 % невдач серед тих, хто приймав дані антидепресанти. Серед чинників ризику були також вказані маленький діаметр імплантата (≤ 4 мм), аугментація кісткової тканини й паління. Головним обмеженням цього ретроспективного дослідження, стало те, що вчені не змогли отримати і використати для аналізу дані про дозування й терміни прийому пацієнтами антидепресантів.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *