Зубні пасти з екстрактами трав зменшують запалення ясен


Попри те, що чищення зубів щіткою є найбільш поширеною процедурою гігієни порожнини рота, її ефективність не завжди очевидна. Результати низки досліджень свідчать про те, що після чищення зубів на їхній поверхні все ж залишається більше половини нальоту. Саме тому гінгівіт залишається проблемою для багатьох людей, попри те, що вони регулярно чистять зуби. У таких випадках фахівці рекомендують використати протимікробні зубні пасти. Завдяки своїм антимікробним і антиоксидантним властивостям у продукцію для догляду за порожниною рота часто додаються екстракти трав і рослин, наприклад, ромашки, ехінацеї, шавлії й магнолії.

Дослідники з Гетеборгського університету, Швеція, порівняли фтормістку зубну пасту з аналогічною пастою, яка включає рослинний компонент. Обидві зубні пасти були надані компанією Colgate в однакових білих тюбиках. Обидві зубні пасти містили 1,5 % лаурилсульфату натрію і 1100 ppm фториду натрію. Тестова зубна паста додатково містила 0,3 % екстракту магнолії. Учасникам дослідження також було видано по одній зубній щітці Colgate на кожен місяць дослідження.

Шестимісячне дослідження завершили 94 пацієнти. Вимір індексів кровоточивості ясен, гінгівіту й зубного нальоту проводилося початково, а також через три й шість місяців. Упродовж перших трьох місяців в обох групах відзначалося значне зниження індексів зубного нальоту й гінгівіту. Через шість місяців ці індекси в обох групах теж знизилися, але не так істотно як у перші три місяці. Дослідники зв’язують це з тим, що з часом пацієнти менш ретельно дотримуються рекомендацій.

Зниження індексу зубного нальоту було порівнянним в обох групах, проте, тестова зубна паста продемонструвала дещо більше скорочення числа ділянок кровоточивості ясен. У групі пацієнтів, які використали зубну пасту з екстрактом магнолії, кількість ділянок кровоточивості ясен знизилася на 60 %, у порівнянні з 30 % в пацієнтів контрольної групи.

Дослідники роблять висновок, що використання зубної пасти з рослинними компонентами зменшує запалення ясен, підвищуючи ефективність гігієни порожнини рота в пацієнтів із важкою формою гінгівіту.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *