Наскільки безпечний поліетилен у складі зубних паст?

Крихітні пластикові включення, присутні в зубних пастах багатьох популярних брендів, вважаються безпечними. Проте стоматологи б’ють тривогу, стверджуючи, що цей компонент здатний викликати більше проблем гігієни порожнини рота, чим вирішити.

Поліетиленові мікрочастки стали модним інгредієнтом засобів особистої гігієни кілька років тому, увійшовши до складу зубних паст, очищаючих гелів і скрабів, отримавши тоді схвалення FDA, що визнали їхню безпечність.

Але ці частки не розпадаються й не розкладаються, і стоматологи стурбовані тим, що вони застряють у найдрібніших проміжках між зубами та яснами.

«Вони затримують бактерії в яснах, що призводить до їхнього запалення, а з часом інфекція переходить від ясен до тканин, фіксуючих зуби, і розвивається пародонтит», — говорить стоматолог Джастін Філіп, який розділяє загальну стурбованість.

Ці часточки подібні тим, які були заборонені дещо раніше законодавчими органами Ілінойса, тому що очисні споруди не можуть видалити ці частки із системи водопостачання, а значить, поліетиленові включення можуть, зрештою, потрапити у великі водойми, і завдати шкоди їхнім мешканцям.

Дана речовина широко використовується в зубних пастах, включно з різноманітними продуктами Crest, такими як Crest 3d White і Crest Pro — Health. Згідно з інформацією виробника, цей інгредієнт використовується виключно для зміни кольору пасти.

Кілька місяців тому Тріш Уолрейван, стоматолог із Техасу, забила на сполох, публікуючи у своєму блозі інформацію про наслідки використання зубних паст із поліетиленовими мікрочастинками, якими користувалися її пацієнти. Вона настійно закликає своїх пацієнтів припинити користуватися подібними пастами.

В опублікованій минулого тижня заяві Crest повідомляється, що компанія почала виключати мікрочастки поліетилену зі своєї продукції, і цей процес буде повністю завершений до березня 2016 року. Представник компанії розповів журналістам, що таке рішення було прийняте «ще кілька місяців тому» у зв’язку зі «зміною переваг споживачів і стоматологів».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *