Британці стурбовані поширеністю пляшкового карієсу


Дослідження, проведене організацією з громадської охорони здоров’я Public Health England, виявило, що у 12 % трирічних британських дітей є ознаки карієсу. У дослідженні взяли участь понад 54 000 малюків, відвідуючих центри раннього розвитку й інші дошкільні установи в усіх регіонах країни. У середньому в учасників кількість уражених карієсом, запломбованих і видалених зубів було рівне трьом.

Дослідження також виявило значні регіональні відмінності в поширеності дитячого карієсу — від 34 % у Лестерширє, до всього 2 % у деяких інших районах країни.

Дослідники також зазначають, що багато дітей страждають від карієсу раннього дитячого віку — виду захворювання, викликаного підвищеним споживанням солодких напоїв, відомого також як «пляшковий карієс». Карієс раннього дитячого віку зазвичай спочатку з’являється на  передніх зубах і потім швидко поширюється на інші.

На підставі отриманих результатів, Public Health England закликає батьків не давати дітям солодкі напої і відмовитися від годування з пляшечки після досягнення малюками віку 12 місяців. Батькам також рекомендується починати чистити дітям зуби відразу ж після прорізування першого зуба й контролювати процес чищення зубів до досягнення дітьми 7-річного віку.

Сандра Уайт, директор стоматологічного підрозділу Public Health England, зазначає помітні поліпшення в стані стоматологічного здоров’я дітей, водночас підкреслюючи, що величезна кількість малюків досі страждає від захворювання, яке здебільшого можна запобігти.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *