Британці стурбовані поширеністю пляшкового карієсу

Дослідження, проведене організацією з громадської охорони здоров’я Public Health England, виявило, що у 12 % трирічних британських дітей є ознаки карієсу. У дослідженні взяли участь понад 54 000 малюків, відвідуючих центри раннього розвитку й інші дошкільні установи в усіх регіонах країни. У середньому в учасників кількість уражених карієсом, запломбованих і видалених зубів було рівне трьом.

Дослідження також виявило значні регіональні відмінності в поширеності дитячого карієсу — від 34 % у Лестерширє, до всього 2 % у деяких інших районах країни.

Дослідники також зазначають, що багато дітей страждають від карієсу раннього дитячого віку — виду захворювання, викликаного підвищеним споживанням солодких напоїв, відомого також як «пляшковий карієс». Карієс раннього дитячого віку зазвичай спочатку з’являється на  передніх зубах і потім швидко поширюється на інші.

На підставі отриманих результатів, Public Health England закликає батьків не давати дітям солодкі напої і відмовитися від годування з пляшечки після досягнення малюками віку 12 місяців. Батькам також рекомендується починати чистити дітям зуби відразу ж після прорізування першого зуба й контролювати процес чищення зубів до досягнення дітьми 7-річного віку.

Сандра Уайт, директор стоматологічного підрозділу Public Health England, зазначає помітні поліпшення в стані стоматологічного здоров’я дітей, водночас підкреслюючи, що величезна кількість малюків досі страждає від захворювання, яке здебільшого можна запобігти.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *