Носіння зубних протезів в нічний час підвищує ризик розвитку пневмонії

Літні люди, що не знімають на ніч зубні протези, схильні до більш високого ризику розвитку пневмонії, ніж ті, хто спить без них — такі результати недавнього дослідження, опублікованого в останньому номері журналу Journal of Dental Research.

У дослідженні, яке проводилося вченими стоматологічної школи Університету Ніхон (Японія), узяли участь 524 людини літнього віку, вибраних випадковим чином. Усі учасники пройшли стоматологічне обстеження і відповіли на питання про режим догляду за порожниною рота, а також медичне обстеження, включно з біохімічним аналізом крові, після чого, щорічно спостерігалися до першої госпіталізації або смерті від пневмонії.

Упродовж трьох років спостереження було виявлено 48 випадків, пов’язаних із пневмонією (20 осіб померли і 28 були терміново госпіталізовані). Дослідники з’ясували, що з 453 осіб, що носили протези, не знімали на ніч приблизно 186 осіб (40,8 %), і саме серед них був найвищий ризик розвитку пневмонії.

Дослідники також виявили, що в тих, хто не знімав протези в нічний час, з більшою вірогідністю був присутній зубний наліт на язиці й протезах, а також запалення ясен, позитивний результат на Candida albicans і підвищений рівень циркулюючого інтерлейкіна- 6.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *