Проблеми стоматологічного здоров’я можуть коштувати олімпійцям медалей

Група вчених і представників спортивних організацій опублікувала в журналі British Journal of Sports Medicine спільну заяву із закликом звернути пильну увагу і зробити негайні дії з поліпшення здоров’я порожнини рота спортсменів. Автори публікації вважають, що такі прості заходи, як поліпшення догляду за порожниною рота з допомогою звичайної зубної щітки й зубної нитки можуть призвести до такого ж підвищення спортивних результатів, як дорогі фізіотерапевтичні процедури.

Проведене нещодавно дослідження виявило, що в кожного п’ятого спортсмена, який брав участь в Олімпійських Іграх 2012 року в Лондоні, були ознаки карієсу або пародонтита. Крім того, 18 % олімпійців вважають, що проблеми стоматологічного здоров’я могли посприяти негативному впливу на результати їхніх виступів на Олімпіаді.

Майже половина опитаних спортсменів призналися, що не відвідували стоматолога впродовж останнього року, незважаючи на відомі всім рекомендації проходити профілактичний огляд кожні 6 місяців.

Головними причинами поганого стану здоров’я порожнини рота в олімпійців дослідники рахують обезводнення організму в результаті тривалих тренувань і специфічний раціон харчування — чинники, які посилюють недостатній догляд за порожниною рота та пропуск профілактичних оглядів. Багато атлетів визнають, що вживають енергетичні та спортивні напої з високим вмістом цукру, а інтенсивні тренування часто призводять до обезводнення організму, що підвищує вірогідність сухості в роті. Слиновиділення грає надзвичайно важливу роль у підтримці здоров’я порожнини рота, тому що слина нейтралізує кислоти в роті, а також вимиває залишки їжі. Крім того, раціон харчування спортсменів, як правило, багатий вуглеводами, які також збільшують ризик ерозії емалі й розвитку карієсу.

Це дослідження було опубліковане всього через декілька днів після того, як німецькі дослідники опублікували результати власної роботи, які доводять, що тривалі тренування можуть робити згубний вплив на здоров’я порожнини рота, знижуючи вироблення слини.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *