У всьому світі кількість людей у віці старше 60 років росте більш високими темпами, ніж частка представників будь-якої іншої вікової групи. Щоби забезпечити ефективніше стоматологічне лікування осіб літнього віку, малазійські вчені розробили нові біомедичні імплантати з особливими властивостями поверхні, сприяючими прискореному загоєнню кісткової тканини. Вони вважають, що отримані результати готують ґрунт для розробки медичних виробів, які будуть відповідати індивідуальним потребам пацієнта.

У процесі двох досліджень вчені кафедри відновної стоматології Університету Малайя випробували ефективність різних властивостей поверхні. У першому дослідженні вони довели, що біоактивне покриття на основі силікатів магнію не схильне до появи термічно індукованих мікротріщин після спікання, на відміну від наявної в продажі біокераміки на основі фосфатів кальцію, на якій у процесі обробки з’являються мікротріщини і яка розшаровується під тиском.
Під час другого дослідження дослідниками був протестований новий метод виготовлення титанових імплантатів з особливою мікрогеометрією поверхні. Зокрема, вони розробили процедуру мікрохвильового спікання, яка дозволяє легко спресувати порошок чистого титану в імплантати з градуйованою пористістю в один прийом. Результати дослідження виявили, що деякі градуйовані поверхні майже подвоюють вірогідність життєздатності клітин на ранніх стадіях і у такий спосіб зменшують час загоєння.
Аліреза Ягуби, яка є одним з авторів обох досліджень, вважає, що виготовлення зубних імплантатів з індивідуальними властивостями поверхні допоможе в розробці продуктів, що персоналізуються у майбутньому. «Усі люди різні, і тому однією з останніх тенденцій в області біотехнології є виготовлення індивідуальних медичних пристроїв, які відповідають потребам пацієнта. Що стосується дентальних імплантатів, є проблема зміни щільності кісткової тканини не лише у хворих з остеопорозом, але, навіть, у здорових людей. Пошук способів інтеграції імплантата в кісткову тканину є серйозним завданням. Крім того, є проблеми з функціональною довговічністю дентальних імплантатів», — пояснює учений.
Нині дослідники готуються до проведення клінічних випробувань цих імплантатів нового покоління, щоби найближчим часом випустити їх на ринок.