Малайські вчені розробляють зубні імплантати нового покоління

У всьому світі кількість людей у віці старше 60 років росте більш високими темпами, ніж частка представників будь-якої іншої вікової групи. Щоби забезпечити ефективніше стоматологічне лікування осіб літнього віку, малазійські вчені розробили нові біомедичні імплантати з особливими властивостями поверхні, сприяючими прискореному загоєнню кісткової тканини. Вони вважають, що отримані результати готують ґрунт для розробки медичних виробів, які будуть відповідати індивідуальним потребам пацієнта.

У процесі двох досліджень вчені кафедри відновної стоматології Університету Малайя випробували ефективність різних властивостей поверхні. У першому дослідженні вони довели, що біоактивне покриття на основі силікатів магнію не схильне до появи термічно індукованих мікротріщин після спікання, на відміну від наявної в продажі біокераміки на основі фосфатів кальцію, на якій у процесі обробки з’являються мікротріщини і яка розшаровується під тиском.

Під час другого дослідження дослідниками був протестований новий метод виготовлення титанових імплантатів з особливою мікрогеометрією поверхні. Зокрема, вони розробили процедуру мікрохвильового спікання, яка дозволяє легко спресувати порошок чистого титану в імплантати з градуйованою пористістю в один прийом. Результати дослідження виявили, що деякі градуйовані поверхні майже подвоюють вірогідність життєздатності клітин на ранніх стадіях і у такий спосіб зменшують час загоєння.

Аліреза Ягуби, яка є одним з авторів обох досліджень, вважає, що виготовлення зубних імплантатів з індивідуальними властивостями поверхні допоможе в розробці продуктів, що персоналізуються у майбутньому. «Усі люди різні, і тому однією з останніх тенденцій в області біотехнології є виготовлення індивідуальних медичних пристроїв, які відповідають потребам пацієнта. Що стосується дентальних імплантатів, є проблема зміни щільності кісткової тканини не лише у хворих з остеопорозом, але, навіть, у здорових людей. Пошук способів інтеграції імплантата в кісткову тканину є серйозним завданням. Крім того, є проблеми з функціональною довговічністю дентальних імплантатів», — пояснює учений.

Нині дослідники готуються до проведення клінічних випробувань цих імплантатів нового покоління, щоби найближчим часом випустити їх на ринок.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *