Предки сучасних британців могли похвалитися здоровішими яснами


У населення Британії часів Римської імперії пародонтит траплявся значно рідше, ніж у наші дні — такого висновку дійшов стоматолог-пародонтолог Королівського коледжу Лондона, обстеживши колекцію черепів Музею природної історії.

Результати дослідження, опублікованого в журналі British Dental Journal, виявили, що лише в п’яти відсотків із 303 обстежених черепів були ознаки пародонтита середньої або важкої міри, на відміну від сучасності, коли хронічний прогресуючий пародонтит трапляється у 15–30 % дорослого населення.

У той час люди не палили, і цукровий діабет також був рідкісним захворюванням, а ці два чинники, як відомо, значно збільшують ризик розвитку пародонтита в сучасному суспільстві. Проте обстеження черепів виявило ознаки інфекцій і абсцесів, а в половини з них були ознаки карієсу. Крім того, значна стираємість зубів спостерігалася з раннього віку.

Професор Френсіс Хьюз з Інституту стоматології Королівського коледжу Лондона, який є провідним автором дослідження, говорить: «Ми були вражені, виявивши, що пародонтит набагато рідше траплявся в жителів британських островів за часів Римської імперії, чим у сучасних британців. І це попри те, що на відміну від наших сучасників, вони не користувалися зубними щітками й не відвідували стоматолога. Ознаки пародонтита були виявлені в наших предків, у тому числі в муміфікованих останках у Єгипті, а також про це захворювання згадується в писаннях ассирійців, шумерів і древніх китайців».


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *