Предки сучасних британців могли похвалитися здоровішими яснами

У населення Британії часів Римської імперії пародонтит траплявся значно рідше, ніж у наші дні — такого висновку дійшов стоматолог-пародонтолог Королівського коледжу Лондона, обстеживши колекцію черепів Музею природної історії.

Результати дослідження, опублікованого в журналі British Dental Journal, виявили, що лише в п’яти відсотків із 303 обстежених черепів були ознаки пародонтита середньої або важкої міри, на відміну від сучасності, коли хронічний прогресуючий пародонтит трапляється у 15–30 % дорослого населення.

У той час люди не палили, і цукровий діабет також був рідкісним захворюванням, а ці два чинники, як відомо, значно збільшують ризик розвитку пародонтита в сучасному суспільстві. Проте обстеження черепів виявило ознаки інфекцій і абсцесів, а в половини з них були ознаки карієсу. Крім того, значна стираємість зубів спостерігалася з раннього віку.

Професор Френсіс Хьюз з Інституту стоматології Королівського коледжу Лондона, який є провідним автором дослідження, говорить: «Ми були вражені, виявивши, що пародонтит набагато рідше траплявся в жителів британських островів за часів Римської імперії, чим у сучасних британців. І це попри те, що на відміну від наших сучасників, вони не користувалися зубними щітками й не відвідували стоматолога. Ознаки пародонтита були виявлені в наших предків, у тому числі в муміфікованих останках у Єгипті, а також про це захворювання згадується в писаннях ассирійців, шумерів і древніх китайців».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *