Стоматологічна допомога знижує ризик респіраторних інфекцій у пацієнтів ВРІТ

Часто збудниками внутрішньолікарняних інфекцій є бактерії порожнини рота, які, мігруючи в легені, викликають серйозні респіраторні інфекції. Автори дослідження, опублікованого в журналі Infection Control and Hospital Epidemiology, дійшли висновку, що професійна стоматологічна допомога може значно понизити ризик розвитку інфекцій нижніх дихальних шляхів, особливо в пацієнтів відділень реанімації й інтенсивної терапії (ВРІТ).

Для того, щоби з’ясувати, чи здатне стоматологічне лікування нормалізувати бактерійний фон ротової порожнини і, тим самим, запобігти розвитку інфекцій нижніх дихальних шляхів серед тяжкохворих пацієнтів, дослідники з університету Сан-Паулу проаналізували дані 294 дорослих пацієнтів, які провели у відділенні загальної реанімації, щонайменше, 48 годин.

На додаток до звичайної гігієни порожнини рота, половина пацієнтів, які брали участь у дослідженні, чотири-п’ять разів на тиждень отримували розширене стоматологічне обслуговування, здійснюване лікарем-стоматологом. Розширене стоматологічне обслуговування включало чищення зубів щіткою, чищення язика, видалення зубного нальоту, атравматичне відновне лікування карієсу і видалення зубів. Пацієнтам контрольної групи застосовувалася профілактична гігієна порожнини рота, яка полягала у використанні хлоргексидіну, як ополіскувача для порожнини рота.

Дослідники дійшли висновку, що стоматологічне лікування є безпечним і ефективним методом профілактики інфекцій нижніх дихальних шляхів. Вони з’ясували, що лікування допомогло запобігти 56 % спалахів інфекції в експериментальній групі. Крім того, кількість смертельних випадків, викликаних такими інфекціями, була на 38,1 % менше в експериментальній групі, ніж у контрольній (3,9 % в порівнянні із 6,3 %).

Як правило, догляд за порожниною рота пацієнтів ВРІТ у всьому світі здійснюється молодшим медичним персоналом. Проте вони не мають належної підготовки або юридичних повноважень для лікування карієсу, видалення зубного нальоту, дренування абсцесів внутрішньоротовим доступом або видалення зубів, зазначають дослідники.

«Це дослідження свідчить про те, що участь лікаря-стоматолога у спостереженні за пацієнтами відділень інтенсивної терапії може поліпшити результати для їхнього здоров’я й життя», — повідомляє провідний автор дослідження, доктор Фернандо Беллісимо-Родрігес.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *