Пародонтит підвищує ризик розвитку хронічної ниркової недостатності

Дослідження за участю афроамериканців із нормальною функцією нирок виявило, що в тих, у кого був пародонтит важкого ступеню, хронічна ниркова недостатність розвивалася учетверо разів частіше, ніж у тих, хто не страждав пародонтитом. Такі результати доповіді, представленої на останньому засіданні Американського суспільства нефрологів у Філадельфії.

Пародонтит, що імовірно є чинником ризику розвитку хронічної ниркової недостатності, непропорційно часто трапляється в афроамериканців. Щоби вивчити можливий взаємозв’язок двох захворювань, група дослідників із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско проаналізувала дані 699 дорослих афроамериканців, які пройшли повне стоматологічне обстеження.

Під час подальшого періоду спостереження, яке склало в середньому 4,8 року, було зафіксовано 21 новий випадок (3,0 %) розвитку хронічної ниркової недостатності. Аналіз даних з урахуванням низки інших чинників (вік, стать, діабет, гіпертонія, паління й рівень доходів) засвідчив, що в пацієнтів із пародонтитом важкого ступеня, ризик розвитку хронічної ниркової недостатності був у 4,2 разів вище, ніж у учасників дослідження, які не страждають пародонтитом.

«Оскільки пародонтит є широко поширеним захворюванням і піддається профілактиці й терапії, його лікування може стати ефективним способом усунення наявних расових і етнічних відмінностей у захворюваності хронічною нирковою недостатністю», — роблять висновок автори доповіді.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *