Відміна антибіотиків привела до зростання захворюваності інфекційним ендокардитом


Учені виявили істотне збільшення числа людей із небезпечним захворюванням серця — інфекційним ендокардитом — на тлі значного скорочення призначень профілактичного прийому антибіотиків пацієнтам які проходять стоматологічне лікування.

У 2008 році Національний інститут охорони здоров’я й удосконалення клінічної медицини Великобританії (NICE) рекомендував стоматологам скасувати призначення антибіотиків перед проведенням інвазивних процедур пацієнтам, схильним до ризику розвитку небезпечного для життя інфекційного захворювання серця, — інфекційного ендокардиту, причиною якого в 40 % випадків є бактерії ротової порожнини.

Міжнародна група дослідників, у тому числі з Університету Шеффілда й Оксфордського університету, виявила, що після введення в дію рекомендацій NICE, кількість випадків захворюваності інфекційним ендокардитом значно збільшилося — у середньому, на 35 % у місяць. Вони також з’ясували, що кількість випадків профілактичного призначення антибіотиків знизилася на 89 % — з 10 900 до 1 235 рецептів у місяць.

Мартін Торнхілл, провідний автор дослідження з Університету Шеффілда, говорить: «Інфекційний ендокардит є рідкісним, але серйозним інфекційним ураженням тканин серця. Ми сподіваємося, що отримані нами дані стануть приводом для повторної оцінки можливих переваг профілактичного призначення антибіотиків. Водночас, стоматологам слід звертати увагу пацієнтів на необхідність підтримки високих стандартів гігієни порожнини рота. Це дозволить скоротити кількість бактерій у порожнини рота, які можуть викликати інфекційний ендокардит, і зменшити потребу у виконанні інвазивних стоматологічних процедур».


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *