Японські учені виявили взаємозв’язок між випаданням зубів і атеросклерозом


Японські вчені досліджували взаємозв’язок між випаданням зубів, показником пародонтита важкого ступеня, що являється, і мірою жорсткості артерій, що є маркером атеросклерозу. Вони виявили виразний взаємозв’язок між цими двома захворюваннями. Проте вираженість атеросклерозу в чоловіків і жінок, які страждають захворюваннями пародонту, була різною.

Хоча результати проведених раніше досліджень дозволяють припустити, що пародонтит є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, механізм, який лежить в основі взаємозв’язку двох захворювань, залишається незрозумілим. Тому вчені Кіотського університету зібрали і проаналізували дані 8 124 осіб у віці від 30 до 75 років, які втратили раніше один або декілька зубів у результаті запального процесу.

Комплексне стоматологічне обстеження й оцінка показників артеріальної жорсткості в учасників дослідження виявили, що взаємозв’язок між мірою жорсткості артерій і випаданням зубів залежить від статі, оскільки позитивна кореляція відзначалася тільки в чоловіків.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, пародонтит важкого ступеня — захворювання, здатне призвести до втрати зуба, — трапляється в 15% — 20 % людей середнього віку у всьому світі. Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у всьому світі. За оцінками ВООЗ, до 2030 року від серцево-судинних захворювань на планеті щорічно помиратиме приблизно 23 мільйона людей.

Дослідження японських учених було опубліковане на сайті журналу Journal of Dental Research.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *