Японські вчені досліджували взаємозв’язок між випаданням зубів, показником пародонтита важкого ступеня, що являється, і мірою жорсткості артерій, що є маркером атеросклерозу. Вони виявили виразний взаємозв’язок між цими двома захворюваннями. Проте вираженість атеросклерозу в чоловіків і жінок, які страждають захворюваннями пародонту, була різною.

Хоча результати проведених раніше досліджень дозволяють припустити, що пародонтит є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, механізм, який лежить в основі взаємозв’язку двох захворювань, залишається незрозумілим. Тому вчені Кіотського університету зібрали і проаналізували дані 8 124 осіб у віці від 30 до 75 років, які втратили раніше один або декілька зубів у результаті запального процесу.
Комплексне стоматологічне обстеження й оцінка показників артеріальної жорсткості в учасників дослідження виявили, що взаємозв’язок між мірою жорсткості артерій і випаданням зубів залежить від статі, оскільки позитивна кореляція відзначалася тільки в чоловіків.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, пародонтит важкого ступеня — захворювання, здатне призвести до втрати зуба, — трапляється в 15% — 20 % людей середнього віку у всьому світі. Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у всьому світі. За оцінками ВООЗ, до 2030 року від серцево-судинних захворювань на планеті щорічно помиратиме приблизно 23 мільйона людей.
Дослідження японських учених було опубліковане на сайті журналу Journal of Dental Research.