Японські учені виявили взаємозв’язок між випаданням зубів і атеросклерозом

Японські вчені досліджували взаємозв’язок між випаданням зубів, показником пародонтита важкого ступеня, що являється, і мірою жорсткості артерій, що є маркером атеросклерозу. Вони виявили виразний взаємозв’язок між цими двома захворюваннями. Проте вираженість атеросклерозу в чоловіків і жінок, які страждають захворюваннями пародонту, була різною.

Хоча результати проведених раніше досліджень дозволяють припустити, що пародонтит є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань, механізм, який лежить в основі взаємозв’язку двох захворювань, залишається незрозумілим. Тому вчені Кіотського університету зібрали і проаналізували дані 8 124 осіб у віці від 30 до 75 років, які втратили раніше один або декілька зубів у результаті запального процесу.

Комплексне стоматологічне обстеження й оцінка показників артеріальної жорсткості в учасників дослідження виявили, що взаємозв’язок між мірою жорсткості артерій і випаданням зубів залежить від статі, оскільки позитивна кореляція відзначалася тільки в чоловіків.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, пародонтит важкого ступеня — захворювання, здатне призвести до втрати зуба, — трапляється в 15% — 20 % людей середнього віку у всьому світі. Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у всьому світі. За оцінками ВООЗ, до 2030 року від серцево-судинних захворювань на планеті щорічно помиратиме приблизно 23 мільйона людей.

Дослідження японських учених було опубліковане на сайті журналу Journal of Dental Research.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *