Стоматологами розроблений тест слини, який дозволяє виявити рак легенів


Американські вчені розробили інноваційну технологію, яка дозволяє виявити в слині мутації, що характерні для раку легенів. Провівши тестування, дослідники змогли продемонструвати, що завдяки використанню цього методу, виявлення таких мутацій у слині є таким же ефективним, як аналіз плазми крові. Дослідники вважають, що розроблена ними технологія може стати неінвазивною, економічно ефективною і швидкою альтернативою традиційним методам діагностики.

Нова технологія, яка дістала отримала назву EFIRM (electric field — induced release and measurement — індуковане електричним полем вивільнення і вимір), була розроблена вченими Стоматологічної школи Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі. Дослідники зазначають, що розроблений ними метод дозволяє виконувати експрес-аналіз слини пацієнта, виявляючи генні мутації рецептора епідермального чинника зростання, що є показником раку легенів.

На відміну від звичайних методів діагностики, ґрунтованих на біопсії тканини, що є інвазивною, дорогою і трудомісткою процедурою, в основі EFIRM лежить мультиплексний електрохімічний сенсор, що дозволяє виявляти мутації генів безпосередньо в рідинах організму. Повний час діагностики складає менше 10 хвилин, водночас для аналізу потрібна невелика кількість слини.

У процесі клінічних випробувань метод EFIRM виявив генні мутації рецептора епідермального чинника зростання в слині і плазмі 22 пацієнтів із недрібноклітинним раком легені. У сліпому тестуванні зразків слини 40 хворих із недрібноклітинним раком легені дослідники отримали результати майже повністю ідентичні результатам бронхоскопії.

Отримані результати можуть мати велике значення для подальшої розробки ефективних і неінвазивних методів ранньої діагностики раку легенів. Раннє виявлення цього захворювання значно покращує показники виживання в пацієнтів. Новий метод може поєднуватися з аналізом ДНК або використовуватися як доповнення до біопсії в тих випадках, коли розмір пухлини є недостатній для виділення ДНК.

Дослідження американських учених було опубліковане в журналі American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *