Натуральні фруктові соки не викликають карієс молочних зубів

Широко поширена думка, що необмежене споживання кислих напоїв, таких як соки, газовані і спортивні напої, може викликати карієс — одне з найбільш поширених хронічних захворювань у дітей. Проте, нове дослідження, проведене вченими стоматологічної школи Мерилендського університету в Балтіморі, виявило, що вживання 100- % натуральних фруктових соків не пов’язане з розвитком карієсу раннього дитячого віку.

Проаналізувавши інформацію про стан здоров’я 2290 дітей у віці від 2 до 5 років, узяту з бази даних Національної програми перевірки здоров’я й харчування за 1999 — 2004 роки, дослідники не виявили ніякого зв’язку між споживанням 100-% фруктових соків і розвитком карієсу раннього дитячого віку. Тому вони вважають необхідним інформувати громадськість про безпечний, у разі обмеження до склянки в день, споживанні соків дітьми у віці від 1 до 5 років.

«Наші висновки погоджуються з результатами інших досліджень. Стоматологам слід інформувати своїх пацієнтів і громадськість про низький ризик розвитку карієсу в результаті споживання 100-% фруктових соків», — роблять висновок учені.

Дослідження було опубліковане в журналі Journal of the American Dental Association.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *