Віртуальний лікар встановить діагноз по знімку язика

Лікарі традиційно використовують огляд язика пацієнта для виявлення ознак різних захворювань. Нещодавно індійські вчені розробили автоматизовану систему медичної діагностики, у якій використовуються оцифровані зображення язика для виявлення інфекції, алергії й інших порушень здоров’я. Дослідники вважають, що їхній винахід прийде на допомогу жителям віддалених районів країни, які не мають можливості швидко потрапити на прийом до лікаря.

Нова система була розроблена фахівцями Інженерного коледжу Раджалакшмі в Ченнаї, Індія. Штучна нейронна мережа здатна обробляти відповіді на стандартні питання про такі поширені симптоми, як лихоманка, головний біль або кашель. Крім того, вона може аналізувати оцифровані зображення язика пацієнта, зважаючи на його колір і текстуру, і на основі цих знімків встановлювати діагноз.

Наприклад, нерівності на поверхні язика дозволяють припустити дефіцит вітаміну B12, заліза або фолієвої кислоти, а також наявність анемії, а чорний колір може свідчити про тривалий прийом антибіотиків або грибкової інфекції в пацієнтів із ВІЛ. Крім того, поздовжні борозни на язиці можуть бути ознакою сифілісу, а виразки — вказувати на наявність хвороби Крону, коліту й цілої низки інших захворювань.

На даний момент система дозволяє діагностувати 14 різних станів, проте, розробники повідомляють, що ця кількість буде значно збільшена.

Доповідь про нову систему буде опублікована в  журналі International Journal of Biomedical Engineering and Technology.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *