Захворювання ясен сприяють активації сплячих вірусів ВІЛ

Дослідники із Західного резервного університету Кейза виявили, що метаболічні короткоцепочечние жирні кислоти (КЦЖК), що є продуктами життєдіяльності бактерій, що викликають пародонтит, можуть активувати вірус імунодефіциту людини в сплячих Т-клетках і запускати процес відтворення вірусу.

Опубліковане в журналі Virology дослідження допомагає пояснити, чому у пацієнтів з Віл-інфекцією і захворюваннями пародонту відзначається більш високий рівень вірусу в слині, чим у ВІЛ-інфікованих людей із здоровими яснами.

Дослідники встановили, що взаємозв’язок пародонтита з ВІЛ пояснюється дією п’яти КЦЖК, що є продуктами життєдіяльності двох найбільш поширених бактерій порожнини рота. Ці короткоцепочечние жирні кислоти беруть участь в активації сплячих імунних Т-клеток, що містять неактивний вірус ВИЧ- 1.

У усіх людей сплячі Тонни-клітини, які прокидаються і реагують на запалення, щоб позбавити організм від інфекції. Проте у людей з ВІЛ в цих Т-клетках також може знаходитися сплячий вірус ВИЧ- 1, який залишається в стані спокою, до тих пір, поки його не розбудять.

Противірусна терапія перешкоджає відтворенню активних клітин ВІЛ і не впливає на віруси в сплячих Т-клетках. Дослідники відмічають, що до тих пір, поки у пацієнта немає захворювань ясен, вірус спить і знаходиться під контролем.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *