Індійські хірурги витягнули 80 зубів з щелепи 7-річного хлопчика

Індійське видання The Times of India повідомляє, що в останній тиждень року, що минає, група хірургів видалила 80 зубів із верхньої щелепи 7-річного хлопчика.

Маленький пацієнт, ім’я якого не називається, звернувся до лікаря за п’ять днів до операції. Вивчивши його стан здоров’я  і зробивши знімки, лікарі виявили одонтому — пухлину, викликану порушенням розвитку і формування тканин зубів. Розміри пухлини складали приблизно 5 х 3,5 см, й операція з її видалення зайняла майже чотири години.

Лікарі звертають увагу на складність проведення подібних операцій, оскільки такі утворення послабляють структуру щелепи, тим самим збільшуючи вірогідність перелому.

«Така велика кількість клітин, що формують зуби, не трапляється в дітей цієї вікової групи, — говорить доктор Анкіт Хасгівала, що проводив операцію. — Якби пацієнт звернувся до нас через чотири роки, за цей час у нього могло розвинутися, щонайменше, 200 надкомплектних зубів».

Ми вже писали раніше про 17-річного індійського підлітка, якому в липні минулого року провели подібну операцію, під час якої зі складної одонтоми були витягнуті 232 зуби.

Одонтома є найбільш поширеним видом одонтогенних пухлин і складає приблизно 22 відсотків усіх подібних новоутворень, які діагностуються стоматологами й щелепно-лицьовими хірургами.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *