Новий біоматеріал допоможе знизити чутливість зубів

Тайваньські вчені розробили новий біоматеріал, який дозволяє відновлювати стоншену емаль та на довгий час знижувати чутливість зубів.

Причиною чутливості зубів є ушкодження емалі, у результаті якого крихітні пористі канальці оголюються, роблячи розташовані під ними нерви сприйнятливішими до гарячого й холодного. Механізм, який лежить в основі сучасних методів лікування чутливих зубів, у тому числі спеціальних зубних паст, ґрунтований на запечатуванні отворів дентинних канальців. Проте створюване ними покриття не витримує щоденних навантажень і руйнується в процесі чищення зубів і пережовування їжі.

Щоби розв’язати цю проблему, дослідники з Національного університету Тайваню розробили швидкодіючий біосумісний матеріал, що містить кальцій і фосфор. Вони нанесли розроблений ними склад на зуби собак і виявили, що він запечатує оголені дентинні канальці більш глибоко, чим інші засоби.

Автори публікації в журналі ACS Nano зазначають, що нова технологія може стати ключем до відновлення ушкоджень емалі та принести тривале полегшення людям, які страждають від підвищеної чутливості зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *