Тайваньські вчені розробили новий біоматеріал, який дозволяє відновлювати стоншену емаль та на довгий час знижувати чутливість зубів.

Причиною чутливості зубів є ушкодження емалі, у результаті якого крихітні пористі канальці оголюються, роблячи розташовані під ними нерви сприйнятливішими до гарячого й холодного. Механізм, який лежить в основі сучасних методів лікування чутливих зубів, у тому числі спеціальних зубних паст, ґрунтований на запечатуванні отворів дентинних канальців. Проте створюване ними покриття не витримує щоденних навантажень і руйнується в процесі чищення зубів і пережовування їжі.
Щоби розв’язати цю проблему, дослідники з Національного університету Тайваню розробили швидкодіючий біосумісний матеріал, що містить кальцій і фосфор. Вони нанесли розроблений ними склад на зуби собак і виявили, що він запечатує оголені дентинні канальці більш глибоко, чим інші засоби.
Автори публікації в журналі ACS Nano зазначають, що нова технологія може стати ключем до відновлення ушкоджень емалі та принести тривале полегшення людям, які страждають від підвищеної чутливості зубів.