Чи може жувальна гумка замінити зубну нитку?

Здебільшого, використання зубної нитки значно покращує стан здоров’я порожнини рота, проте, проведене нещодавно дослідження показало, що жувальна гумка може принести не менше користі, ніж зубна нитка.

Проведене голландськими вченими з Університету Гронінгена дослідження показало, що жувальна гумка може бути таким же ефективним засобом гігієни порожнини рота, як і зубна нитка. Згідно з даними публікації в журналі PLOS One, усього 10 хвилин використання жувальної гумки, вона здатна знищити до 100 мільйонів бактерій з ротової порожнини, що робить її досить ефективним засобом гігієни, особливо після їжі. Ця цифра відповідає приблизно десятій частині бактерій, що містяться в роті в будь-який момент часу.

Вчені проаналізували наслідки жування гумки впродовж різних часових проміжків. Особи, які брали участь у дослідженні, використовували жувальну гумку впродовж періодів часу різної тривалості, після чого їхня мікрофлора порожнини рота вивчалася під електронним мікроскопом. Дослідники ретельно вивчили використані жувальні гумки і проаналізували результати.

Вчені виявили, що жувальна гумка без цукру чинить украй позитивну дію на стан здоров’я порожнини рота, якщо її жувати менше 10 хвилин. Використання жувальної гумки впродовж триваліших періодів часу зводить нанівець усі переваги, оскільки бактерії, які їй були зібрані, починають повертатися на поверхні порожнини рота. Дослідники також підкреслюють, що йдеться виключно про жувальну гумку без цукру.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *