Виявлений взаємозв’язок між кандидозом і раком порожнини рота

Результати дослідження, опублікованого в журналі Oral Oncology, дозволяють припустити, що кандидозна інфекція ротової порожнини підвищує вірогідність розвитку раку порожнини рота.

Вчені з університету Мельбурну, Австралія, провели дослідження, під час якого порівняли мікрофлору ротової порожнини 52 пацієнтів із раком порожнини рота і 104 людей без цього захворювання. Склад груп був ідентичний у плані віку, пола й носіння, учасниками дослідження, зубних протезів.

Дослідники з’ясували, що в людей із раком порожнини рота з більшою вірогідністю виявлявся підвищений рівень грибів роду кандида. Вони були також більше схильні до певного виду кандидозної інфекції, який учені назвали штамом А, тоді як у ротовій порожнині людей, що не страждають цим онкозахворюванням, частіше був присутній інший різновид кандиди (штам B).

Учені виявили, що високий рівень обсемененності ротової порожнини грибами роду Candida, є таким же істотним чинником ризику розвитку раку порожнини рота, як вживання алкоголю. Вони припускають, що штам A може впливати на розвиткок цього онкологічного захворювання.

Давно доведено, що вживання алкоголю і використання тютюну пов’язане з підвищеним ризиком розвитку раку ротової порожнини. Алкоголь може розпадатися на з’єднання, які ушкоджують клітини слизової оболонки порожнини рота. У тютюні й тютюновому димі також містяться токсичні речовини.

Учені зазначають, що отримані ними результати не доводять, що кандидозна інфекція викликає рак порожнини рота, а лише свідчать про те, що в людей із цим захворюванням із більшою вірогідністю спостерігається високий рівень штаму А. Вони допускають, що рак порожнини рота може робити людину більше схильною до розвитку кандидозної інфекції, або обидва захворювання пов’язанні з іншим чинником.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *