У жінок з остеопорозом вище ризик розвитку пародонтита


Проведене нещодавно дослідження зафіксувало, що жінки, сприйнятливі до переломів у період постменопаузи, також схильні до підвищеного ризику розвитку пародонтита. Вчені зазначають, що це вказує на необхідність рекомендувати таким пацієнткам регулярне проходження пародонтологічного обстеження.

У рамках дослідження, у якому брали участь 853 жінки у віці від 51 до 80 років, вчені із Західного резервного університету Кейза оцінили ступінь тяжкості пародонтита й ризик перелому кісток з допомогою інструменту FRAX, розробленого ВООЗ для оцінки ризику переломів.

Порівняння обох чинників виявило, що в усіх жінок із високими показниками FRAX, які свідчать про високий ризик остеопоротичних переломів, також спостерігалися значно виражені ознаки захворювання пародонту, такі, як втрата пародонтального прикріплення і випадання зубів. Проте нічого подібного не було виявлено в пацієнток контрольної групи, попри те, що індекси гігієни порожнини рота у двох групах істотно не відрізнялися.

На думку дослідників, отримані ними результати дозволяють припустити, що рівень розрідження кістки може служити надійним індикатором розвитку пародонтита. Проте для підтвердження цієї гіпотези, потрібне докладніше дослідження взаємозв’язку двох захворювань.

У перше десятиліття після настання менопаузи жінки можуть відчувати стрімку втрату кісткової маси, викликану падінням рівня естрогену, що також може вплинути на здоров’я порожнини рота і призвести до запальних змін в організмі. Залишені без уваги, подібні запальні процеси можуть призвести до розвитку гінгівіту, пародонтита і випаданню зубів, пояснює доктор Ліна Паломо, доцент кафедри пародонтології стоматологічної школи університету, з 2002 року, що займається дослідженням пародонтита в жінок у період постменопаузи.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *