Більше двох мільярдів жителів планети не поспішають лікувати карієс

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Journal of Dental Research, показало, що майже 2,4 мільярдів людей у світі живуть з таким захворюванням як карієс, та не турбуються про його наслідки, яке, попри те, піддається  профілактиці та лікуванню.

Фахівці, що брали участь у дослідженні, вважають ці цифри надзвичайно тривожними, особливо з огляду на той факт, що розвиток карієсу досить легко запобігти. Вони також попереджають, що захворювання може мати серйозні наслідки, як для дітей, так і для дорослих. Карієс може стати причиною зубного болю й підвищеного ризику інфікування, що призводить до пропусків школярами і студентами занять і вимушеній відсутності співробітників на робочому місці.

Хоча, останнім часом багато пишеться про необхідність запобігання й лікування карієсу молочних зубів, дослідники прагнуть підкреслити, що карієс це не лише дитяча проблема, від нього страждає і значна частина дорослого населення.

Провідний автор дослідження, професор Вагнер Марсінс із Лондонського університету королеви Марії, говорить, що отримані результати викликають тривогу й показують, що профілактиці захворювання не приділяється належної уваги. Професор Марсінс очолив міжнародну групу вчених, яка проаналізувала дані 378 досліджень з участю загалом 4,7 мільйона осіб.

Останні дані показали, що карієс трапляється приблизно в третини жителів Великобританії. У Литві ж, наприклад, показник захворюваності карієсом удвічі вищий — 68 %.

Коментуючи отримані результати, професор Марсінс зазначив, що основним чинником ризику розвитку карієсу є харчування, а конкретніше, вживання солодких і кислих продуктів і напоїв, а також часте вживання їжі.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *