Пасивне паління збільшує ризик розвитку тріщини губи і піднебіння

Огляд наукових досліджень, опублікований у журналі PLoS One, зафіксував, що пасивне паління піддає вагітних жінок підвищеному ризику народження дитини з тріщиною губи.

Група вчених із Канади, Єгипту і Великобританії провела огляд 14 досліджень, присвячених цій темі. Взявши до уваги низку інших чинників, які можуть впливати на рівень ризику, дослідники виявили, що у вагітних жінок, схильних до пасивного паління, ризик народження дитини з тріщиною губи або тріщиною губи й піднебіння на 50 % вище, ніж у тих, кому не доводиться вдихати чужий дим.

Проведені раніше дослідження довели наявність підвищеного ризику народження дітей із тріщиною губи й піднебіння в жінок, які палили в період вагітності. Рівень ризику, виявлений у цих дослідженнях, є приблизно таким же, як і в дослідженнях присвячених пасивному палінню.

Попередній огляд досліджень виявив, що в жінок, схильних до пасивного паління, на 23 % вище ризик народити мертву дитину й на 13 % — ризик народження дитини з фізичними дефектами.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *