Пасивне паління збільшує ризик розвитку тріщини губи і піднебіння


Огляд наукових досліджень, опублікований у журналі PLoS One, зафіксував, що пасивне паління піддає вагітних жінок підвищеному ризику народження дитини з тріщиною губи.

Група вчених із Канади, Єгипту і Великобританії провела огляд 14 досліджень, присвячених цій темі. Взявши до уваги низку інших чинників, які можуть впливати на рівень ризику, дослідники виявили, що у вагітних жінок, схильних до пасивного паління, ризик народження дитини з тріщиною губи або тріщиною губи й піднебіння на 50 % вище, ніж у тих, кому не доводиться вдихати чужий дим.

Проведені раніше дослідження довели наявність підвищеного ризику народження дітей із тріщиною губи й піднебіння в жінок, які палили в період вагітності. Рівень ризику, виявлений у цих дослідженнях, є приблизно таким же, як і в дослідженнях присвячених пасивному палінню.

Попередній огляд досліджень виявив, що в жінок, схильних до пасивного паління, на 23 % вище ризик народити мертву дитину й на 13 % — ризик народження дитини з фізичними дефектами.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *