Запобігти захворюванням порожнини рота допоможуть нанотехнології

Стоматологічні захворювання залишаються одними з найпоширеніших недуг у всьому світі. Група шанхайських учених дійшла висновку, що речовина, яка отримала назву оксид графена, може ефективно використовуватися для знищення бактерій, які викликають такі захворювання, як карієс і пародонтит. Найголовніше, з’ясувалося, що графен ефективний у боротьбі, навіть, із тими бактеріями, у яких виробилася стійкість до антибіотиків. Результати дослідження були опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

Дослідження китайських учених розпочалося з вивчення широко поширених антибіотиків, які призначені для знищення бактерій, що викликають карієс і пародонтит. Проте з’ясувалося, що ці засоби не є ефективними в пригніченні зростання бактерій порожнини рота, унаслідок тієї, що розвинулася в них антибіотикорезистентності. Тоді вчені вирішили досліджувати можливості застосування для цієї мети оксиду графена, оскільки результати попередніх досліджень вказували на перспективність його застосування в біомедицині. Оксид графена є нанолистами вуглецю, скріпленими з кисневими групами.

У лабораторних умовах дослідники протестували дію матеріалу на три різні види бактерій, які викликають карієс і пародонтит. Вони встановили, що оксид графена, руйнуючи бактерійні клітинні стінки й мембрани, ефективно уповільнює зростання патогенних мікроорганізмів. Дослідники дійшли висновку, що потенціал використання оксиду графена в профілактиці й лікуванні стоматологічних захворювань є перспективним і багатообіцяючим.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *