Запобігти захворюванням порожнини рота допоможуть нанотехнології


Стоматологічні захворювання залишаються одними з найпоширеніших недуг у всьому світі. Група шанхайських учених дійшла висновку, що речовина, яка отримала назву оксид графена, може ефективно використовуватися для знищення бактерій, які викликають такі захворювання, як карієс і пародонтит. Найголовніше, з’ясувалося, що графен ефективний у боротьбі, навіть, із тими бактеріями, у яких виробилася стійкість до антибіотиків. Результати дослідження були опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

Дослідження китайських учених розпочалося з вивчення широко поширених антибіотиків, які призначені для знищення бактерій, що викликають карієс і пародонтит. Проте з’ясувалося, що ці засоби не є ефективними в пригніченні зростання бактерій порожнини рота, унаслідок тієї, що розвинулася в них антибіотикорезистентності. Тоді вчені вирішили досліджувати можливості застосування для цієї мети оксиду графена, оскільки результати попередніх досліджень вказували на перспективність його застосування в біомедицині. Оксид графена є нанолистами вуглецю, скріпленими з кисневими групами.

У лабораторних умовах дослідники протестували дію матеріалу на три різні види бактерій, які викликають карієс і пародонтит. Вони встановили, що оксид графена, руйнуючи бактерійні клітинні стінки й мембрани, ефективно уповільнює зростання патогенних мікроорганізмів. Дослідники дійшли висновку, що потенціал використання оксиду графена в профілактиці й лікуванні стоматологічних захворювань є перспективним і багатообіцяючим.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *