Вино ушкоджує емаль набагато швидше, ніж вважалося раніше

Любителі випити келих вина можуть нанести безповоротні ушкодження емалі зубів, якщо не робитимуть необхідних заходів профілактики, — вважають автори нового дослідження з Університету Аделаїди. Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Australian Dental Journal, демінералізація зубів відбувається впродовж перших 10 хвилин після дії на емаль органічних кислот, які містяться в напої.

Дослідники підкреслюють, що це піддає професійних дегустаторів вина підвищеному ризику ерозії емалі зубів. До останнього часу вважалося, що розм’якшення емалі настає тільки після годинного контакту зубів із цим напоєм. Під час дегустації вино витримується в порожнині рота близько хвилини, а в день дегустатор може тестувати до 150 різних вин.

Щоб оцінити міру демінералізації зубів, група дослідників у лабораторії відтворила умови, у які потрапляють зуби дегустаторів. У результаті проведення 10-хвилинних тестів з’ясувалося, що після дії вина на розм’якшеній поверхні зубів залишаються глибокі ушкодження, а шорсткість емалі збільшується майже на 200 %.

На основі отриманих даних дослідники дійшли висновку, що під час дегустації вина професіоналам необхідно вживати профілактичні заходи для зниження ризику ерозії зубів, наприклад, використати ремінералізуючі агенти, такі як кальцій і фтор. Крім того, можна використати жувальну гумку і пропустити ранкове чищення зубів у день дегустації, що допоможе зменшити руйнування емалі.

«Після дегустації вин підвищується вірогідність розм’якшення емалі зубів, тому ми рекомендуємо ретельно обполіскувати порожнину рота водою, а зубну пасту у разі чищення наносити пальцем, оскільки зубна щітка може пошкодити розм’якшену емаль», — підводять підсумок дослідники.

Кислотність вина порівнянна з кислотністю безалкогольних напоїв, які, унаслідок високого вмісту в них органічних кислот, вважаються головною причиною ерозії емалі зубів, яка зростає у всьому світі, особливо в дітей. Проте, компанії й організації, робітники яких роблять професійну дегустацію вин, не попереджають їх про необхідні заходи профілактики.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *