Як батьки можуть допомогти своїй дитині уникнути дентофобії

Страх перед стоматологом є дуже поширеною проблемою у всьому світі. Багато людей відчувають сильну тривогу, якщо виникає необхідність відвідати стоматологічний кабінет і бояться навіть звичайних профілактичних оглядів, зрештою, вважаючи за краще не відвідувати стоматолога зовсім. У результаті проведеного нещодавно опитування, підтвердилося, що люди,  які страждають дентофобією, передають свої страхи власним дітям, що може серйозно вплинути на їхнє ставлення до стоматологічного лікування в майбутньому.

У процесі дослідження було опитано 1325 батьків, у яких є діти віком до 12 років, і було відмічено, що 47 % дітей бояться відвідування стоматолога так само, як і 48 % їхніх батьків.

Виявилось, що матері частіше відчувають страх перед стоматологом (55 %), ніж татусі (40 %). Проте тільки 19 % мам повідомили, що їм було складно переконати свою дитину зробити візит до стоматолога, тоді як 37 % батьків вважають це дуже важким завданням.

Головною причиною виникнення дентофобії, виявився страх відчути біль (54 %). Серед інших причин називалися: відсутність симпатії до стоматолога (17 %) і страх перед можливою необхідністю лікування зубів (25 %).

«Дітям легко передається занепокоєння їхніх батьків, коли йдеться про відвідування стоматолога. Якщо батьки демонструють свій страх і тривожність, це може понизити упевненість дитини й серйозно вплинути на ставлення до лікування зубів у зрілому віці», — вважає доктор Біл Кон з асоціації Delta Dental.

Доктор Кон рекомендує батькам, напередодні візиту дитини до стоматолога й під час стоматологічного огляду, зберігати спокій і позитивний настрій. Крім того, стоматологічні огляди повинні починатися з моменту появи в малюка першого зуба і стати для дитини “звичайною справою” з раннього дитинства.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *