Європейські підлітки стали частіше чистити зуби

Згідно з даними дослідження, опублікованого у журналі European Journal of Public Health, сучасні підлітки частіше наслідують рекомендації стоматологів чистити зуби двічі на день, чим їхні однолітки 20 років тому.

Група вчених із 4 європейських країн провела нове дослідження, покликане з’ясувати, чи змінилася за останні 20 років ситуація з гігієною порожнини рота серед дітей і підлітків. Дослідники використали дані опитувань, що проводилися кожні 4 роки з 1994 до 2010 рік, у яких брали участь діти й підлітки з 20 європейських країн.

Учасникам опитувань треба було відповісти на єдине питання: «Як часто ви чистите зуби»?

У 1994 році від 30 % до 86 % підлітків із різних країн повідомили, що чистять зуби, принаймні, двічі на день. До 2010 року ці цифри складали вже від 50 % до 81 %.

Серед країн із низькими показниками чищення зубів двічі на день в 1994 році були Литва (30 %), Латвія (34 %), Росія (38 %), Фінляндія (38 %), Естонія (42 %) і Фламандський регіон Бельгії (43 %). У 2010 році понад 50 % підлітків цих країн чистили зуби, як мінімум двічі на день.

Серед країн із високими показниками в 1994 році були Швеція (86 %), Данія (80 %), Норвегія (75 %) і Німеччина (73 %). До 2010 року показники Швеції впали до 81 %, Данія — до 76 %. Кількість норвезьких підлітків, які чистять зуби двічі на день, не змінилося й залишилося на рівні 75 %, тоді як показники Німеччини виросли до 80 %.

Автори дослідження вважають, що причиною погіршення ситуації з гігієною порожнини рота серед підлітків низки скандинавських країн стало зниження уваги з боку держави до стоматологічного здоров’я населення. Так, в 1994 році в державних школах Данії малися стоматологічні кабінети, які до 2010 року були вже закриті.

Певну роль може грати також зростання потоку іммігрантів у Швецію й Данію. До 2010 року 20 % сімей у Швеції і 10 % в Данії складали приїжджі з інших країн.

Дослідники з’ясували, що в усіх країнах дівчата приблизно у 2 рази частіше, ніж хлопці, чистять зуби, щонайменше, двічі на день. Одночасно дівчата старшого віку (15 років) у півтора рази частіше чистили зуби двічі на день, ніж молодшого віку (11 років). Дослідження не виявило подібної тенденції серед хлопчиків різного віку. Насправді, старші хлопчики, навіть, трохи рідше молодших чистили зуби двічі на день.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *