Псоріаз і пародонтит взаємозв’язані

Невелике дослідження, опубліковане у журналі Oral Diseases, виявило, що у хворих псоріазом частіше трапляється пародонтит.

Псоріаз вважається аутоімунним захворюванням, тобто імунна система сприймає клітини власного організму як сторонні і прагне їх знищити.

Дослідження проводилося в індійському місті Бангалорі. Із 68 осіб у віці приблизно 34 років, які брали участь, 33 страждали псоріазом, а 35 з них – ні. Ніхто з учасників не мав яких-небудь інших захворювань, не палив і не приймав ліків, за винятком засобів для лікування псоріазу.

Дослідники з’ясували, що в людей із більше вираженим псоріазом, частіше спостерігався пародонтит важкого ступеня.

Автори дослідження повідомляють, що немає нічого дивовижного в тому, що псоріаз пов’язаний із захворюваннями ясен. В основі обох захворювань лежить збільшення кількості певних імунних клітин і білків. Вони припускають, що люди, які страждають псоріазом, схильні до більш високого ризику розвитку пародонтита. Проте, можлива і зворотна залежність: у людей, які мають захворювання ясен, підвищений ризик розвитку псоріазу.

Учені зазначають, що хворі псоріазом рідше чистили зуби, що також може бути причиною підвищеного ризику розвитку пародонтита, і в них із більшою вірогідністю були відсутні 7 або більше зубів.

За даними National Psoriasis Foundation, 2–3 % населення схильні до розвитку псоріазу. Вважається, що це захворювання розвивається за певним поєднанням генів і спрацьовуванні спускового механізму, яким може стати стресова ситуація, ушкодження шкіри, інфекція або деякі ліки.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *