Прийом вітаміну D під час вагітності знижує ризик розвитку карієсу молочних зубів


Давно відомо, що дефіцит вітаміну D пов’язаний із проблемами кістково-м’язової системи. Недавнє дослідження японських учених представило додаткові докази того, що недолік цього вітаміну також може сприяти розвитку карієсу. Вивчивши дані 1210 пар мати-дитя, вчені дійшли висновку, що поширеність карієсу була нижча в дітей, матері яких приймали більше вітаміну D під час вагітності.

З допомогою опитувань про раціон харчування дослідники зібрали інформацію про споживання матерями вітаміну D під час вагітності. Крім того, діти пройшли стоматологічне обстеження у віці 36–46 місяців і були класифіковані, як ті, що мають карієс, якщо один або декілька молочних зубів були схильні до каріозного процесу або запломбовані.

Результати дослідження виявили, що більш високе споживання вітаміну D жінками в період вагітності пов’язано зі зниженим ризиком розвитку карієсу у їхніх дітей, оскільки в малюків, чиї матері приймали більше вітаміну D, було менше каріозних порожнин.

Дослідники зазначають, що раціон харчування матері має вплив на допологовий і післяпологовий розвиток дітей, у тому числі, на формування й мінералізацію молочних зубів.

Результати дослідження японських учених були опубліковані на сайті журналу Annals of Epidemiology.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *