Прийом вітаміну D під час вагітності знижує ризик розвитку карієсу молочних зубів

Давно відомо, що дефіцит вітаміну D пов’язаний із проблемами кістково-м’язової системи. Недавнє дослідження японських учених представило додаткові докази того, що недолік цього вітаміну також може сприяти розвитку карієсу. Вивчивши дані 1210 пар мати-дитя, вчені дійшли висновку, що поширеність карієсу була нижча в дітей, матері яких приймали більше вітаміну D під час вагітності.

З допомогою опитувань про раціон харчування дослідники зібрали інформацію про споживання матерями вітаміну D під час вагітності. Крім того, діти пройшли стоматологічне обстеження у віці 36–46 місяців і були класифіковані, як ті, що мають карієс, якщо один або декілька молочних зубів були схильні до каріозного процесу або запломбовані.

Результати дослідження виявили, що більш високе споживання вітаміну D жінками в період вагітності пов’язано зі зниженим ризиком розвитку карієсу у їхніх дітей, оскільки в малюків, чиї матері приймали більше вітаміну D, було менше каріозних порожнин.

Дослідники зазначають, що раціон харчування матері має вплив на допологовий і післяпологовий розвиток дітей, у тому числі, на формування й мінералізацію молочних зубів.

Результати дослідження японських учених були опубліковані на сайті журналу Annals of Epidemiology.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *