Неправильний прикус у дітей не пов’язаний із звичкою смоктати палець

Часто дитяча звичка смоктати палець викликає в батьків занепокоєння, оскільки вони вважають, що це може сформувати в дітей неправильний прикус, і потребує згодом ортодонтичного лікування. Проте дослідження, які провели шведські дослідники з Університету Оребро, виявили, що ця дитяча звичка немає серйозного впливу на формування прикусу.

У цьому дослідженні були визначені: частота випадків, самостійне виправлення і причини виникнення патології прикусу, а також можливі впливи порушення дихання, алергічних проявів і смоктання великого пальця. Дослідники спостерігали групу з 277 дітей, починаючи з прорізування молочних і до появи постійних зубів. Для того, щоби виявити патології прикусу і визначити, чи потрібно дітям ортодонтичне лікування, були проведені клінічні обстеження у віці 3, 7 і 11,5 років. Крім того, методом опитування були зібрані дані про наявність у дітей розладів дихання, алергії і звички смоктати палець.

Результати зафіксували високий відсоток патології прикусу й необхідності ортодонтичного лікування. У 71 % випадків загальна поширеність патологій прикусу була однаково висока у віці 3 і 11,5 років, одночасно значна кількість випадків самокорекцій й появи нових випадків патології припала на період зміни молочних зубів постійними. Випадки самокорекції були виявлені у разі відкритого прикусу передніх зубів, сагітальної патології прикусу й односторонньому постеральному перехресному прикусі, проте, заразом, частіше спостерігалася поява глибокого прикусу, зміщення контактної зони зубів і проміжків між ними.

Крім того, дослідники виявили, що зв’язок між смоктанням пальця й переднім відкритим прикусом і постеріальним перехресним прикусом у віці 3 і 7 років ніяк не проявляється у віці 11,5 років. На думку авторів, це означає, що звичка смоктати палець у дитинстві не робить серйозного впливу на формування постійного прикусу.

Проте слід зазначити, що ці висновки стосуються тільки до тих дітей, які позбавилися від звички смоктати палець. Як виявили попередні дослідження, тривала звичка смоктати палець може сильно вплинути на форму прикусу. Якщо дитина продовжує смоктати палець у віці 5–6 років, коли ще не всі молочні зуби змінилися на постійні, зростає ризик зміщення зубів і розвитку аномального прикусу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Палець рулонний mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *