Бережіть зуби і живіть довше


Результати нового дослідження, опублікованого в журналі Community Dentistry and Oral Epidemiology, свідчать про те, що більша кількість зубів, що збереглися, може служити індикатором того, що людина проживе довше.

Японські вчені обстежували 600 людей у віці 70 років і старше. Вони виявили, що протягом п’яти років, у тих учасників, у яких було 20 і більше зубів, показники смертності були значно нижчі (2,5 %), ніж у тих, у кого було 19 і менш зубів (6,1 %). Їхні результати виявили, що кожен додатковий зуб, який зберігся, збільшує показник довголіття на 4 %. Учені зазначають, що ними були взяті до уваги такі чинники, як стать, індекс маси тіла, утворення, паління й історія хвороби.

Коментуючи результати дослідження, доктор Найджел Картер, Виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я, погодився з отриманими висновками й підтвердив позиції організації з цього питання: «Численні дослідження підтверджують взаємозв’язок стоматологічних захворювань, наприклад, пародонтита, із широким спектром проблем здоров’я, такими як серцева недостатність, інфаркти, стенокардія, цукровий діабет, недоумство й ускладнення під час вагітності. Багато стоматологічних захворювань (наприклад, пародонтит) можна запобігти, та більшість проблем викликані поганою гігієною порожнини рота. Належний догляд за зубами і яснами не лише покращує здоров’я порожнини рота, але і призводить до позитивних змін в усьому організмі. Ніколи не пізно замислитися про те, як ми піклуємося про здоров’я порожнини рота. Роблячи певні дії зараз, ми зможемо запобігти різкому погіршенню здоров’я в літньому віці».


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *