Вправи для язика допоможуть розпрощатися з хропінням

Попри те, що хропіння є досить широко поширеним явищем і пов’язане із синдромом обструктивного апное сну, досі немає стандартних методів вирішення цієї проблеми. Проте попередні результати дослідження, проведеного вченими Університету Сан-Паулу, Бразилія. свідчать про те, що спеціальні вправи для язика і м’язів ротоглотки можуть значною мірою понизити частоту й силу хропіння. У такий спосіб, це може стати перспективним рішенням для багатьох людей, які страждають від хропіння.

У дослідженні брали участь 39 пацієнтів із первинним хропінням або легкою й помірною стадіями синдрому обструктивного апное сну, які були випадковим чином розподілені в терапевтичну групу, яка виконує щоденні вправи для м’язів ротоглотки, або в контрольну групу.

Тоді як у контрольній групі не сталося ніяких істотних змін, в експериментальній групі спостерігалося зниження частоти хропіння на 36%, а сили хропіння — на 59%.

Вправи включали:

  • тиск кінчиком язика на піднебіння й ковзання язиком по піднебінню назад
  • присмоктування  язика до піднебіння
  • тиск усією площею язика на піднебіння
  • відтягування задньої частини піднебіння від дна порожнини рота зі збереженням контакту між кінчиком язика й передніми зубами нижньої щелепи
  • підняття задньої частини піднебіння й піднебінного язичка з одночасним вимовленням звуку «а».

«Це дослідження представляє перспективний і неінвазивний метод розв’язання проблеми для великих груп населення, які страждають від хропіння, — не лише тих, хто хропе, але й їхніх партнерів, проблеми яких часто невраховують під час досліджень і лікуванні», — говорить доктор Барбара Філіпс, головний лікар Сомнологічного центру при медичному факультеті Університету Кентуккі.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *