Новий гель на основі кальцію дозволить відновлювати кісткову тканину щелепи після видалення зуба


Французькі дослідники приступили до тестування нового матеріалу, гелю на основі кальцію, який дозволить запобігти ускладненням після видалення зуба і стимулювати зростання нової кісткової тканини.

Розроблений ними гель вводитиметься в лунку зуба після процедури видалення і, як розраховують дослідники, дозволить уникнути ускладнень і несприятливих побічних ефектів, а також сприяти зростанню нової кісткової тканини, що понизить ризик втрати кісткової маси й усадки щелепи. Спад кісткової тканини є досить поширеним ускладненням видалення зубів і призводить до того, що людина виглядає старше, а також впливає на можливість виконання деяких видів протезування, таких як дентальна імплантація.

На даний момент єдиним способом відновлення й нарощування кісткової тканини щелепи є трансплантація. Проте, французькі дослідники розраховують змінити ситуацію, завдяки використанню нового кальцієвого гелю. Нині розроблений ними препарат, покликаний стати замінником кісткової тканини, тестується в клініці Нантского університету. Що робиться з найдрібніших гранул фосфату кальцію, матеріал стимулює зростання нових клітин. Упродовж шести місяців наповнювач розсмоктується, і лунка заповнюється кістковою тканиною.

Коментуючи це дослідження, науковий радник Британської стоматологічної асоціації і професор відновної стоматології Університету Бірмінгема, Дамєн Уолмслі, зазначає, що такий підхід є цікавим і перспективним для збереження тканини.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *