Французькі дослідники приступили до тестування нового матеріалу, гелю на основі кальцію, який дозволить запобігти ускладненням після видалення зуба і стимулювати зростання нової кісткової тканини.

Розроблений ними гель вводитиметься в лунку зуба після процедури видалення і, як розраховують дослідники, дозволить уникнути ускладнень і несприятливих побічних ефектів, а також сприяти зростанню нової кісткової тканини, що понизить ризик втрати кісткової маси й усадки щелепи. Спад кісткової тканини є досить поширеним ускладненням видалення зубів і призводить до того, що людина виглядає старше, а також впливає на можливість виконання деяких видів протезування, таких як дентальна імплантація.
На даний момент єдиним способом відновлення й нарощування кісткової тканини щелепи є трансплантація. Проте, французькі дослідники розраховують змінити ситуацію, завдяки використанню нового кальцієвого гелю. Нині розроблений ними препарат, покликаний стати замінником кісткової тканини, тестується в клініці Нантского університету. Що робиться з найдрібніших гранул фосфату кальцію, матеріал стимулює зростання нових клітин. Упродовж шести місяців наповнювач розсмоктується, і лунка заповнюється кістковою тканиною.
Коментуючи це дослідження, науковий радник Британської стоматологічної асоціації і професор відновної стоматології Університету Бірмінгема, Дам‘єн Уолмслі, зазначає, що такий підхід є цікавим і перспективним для збереження тканини.