Лікування ясен зміцнює чоловіче здоров’я

Результати дослідження, опублікованого в журналі Dentistry, зафіксували, що пародонтологічне лікування здатне полегшити симптоми перебігу простатиту.

Учені Західного резервного університету Кейза обстежували 27 чоловіків, у яких упродовж останнього року був діагностований простатит, й аналіз крові яких виявив підвищений рівень простатспецифічного антигена (ПСА). Усі учасники також були обстежені на наявність ознак пародонтита.

В усіх чоловіків спостерігався пародонтит середнього або важкого ступеня, у зв’язку з чим, їм було призначено відповідне лікування. Під час проведення пародонтологічного лікування, пацієнти не проходили лікування від простатиту, але навіть без лікування передміхурової залози, у 21 з 27 чоловіків, було зафіксовано зниження рівня ПСА. Найкращі результати лікування спостерігалися в пацієнтів із найвищим рівнем запалення тканин простати, в інших шести учасників дослідження ніяких змін зафіксовано не було.

«Це дослідження доводить, що лікування захворювань ясен, дозволяє поліпшити стан простати, полегшити симптоми перебігу простатиту й підвищити якість життя чоловіків, які мають це захворювання», — зазначає в прес-релізі головний автор дослідження, завідуючий кафедрою пародонтології Західного резервного університету Кейза, доктор Набів Біссада.

Дослідники вважають, що пародонтологічіне лікування повинне стати стандартною процедурою під час лікування простатиту, подібно до того, як кардіологічним пацієнтам часто пропонується відвідати стоматолога перед лікуванням захворювань серцево-судинної системи.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *