Відсутність зубів може передбачити розвиток серцево-судинних захворювань

Випадання зубів часто є індикатором наявності запальних захворювань порожнини рота. Нове дослідження, опубліковане вченими університету Хельсінкі в журналі Journal of Dental Research, виявило, що відсутність зубів може також вказувати на вірогідність розвитку серцево-судинних захворювань, діабету й, навіть, смерті.

«Кількість відсутніх зубів може бути корисним показником для лікарів-терапевтів під час оцінювання індивідуальних чинників ризику розвитку хронічних захворювань», — зазначають дослідники.

У розширеному когортном дослідженні використовувалися дані 8 446 жителів Фінляндії у віці від 25 до 75 років, які заповнили розширену анкету про стан здоров’я і пройшли клінічний огляд. Кількість відсутніх зубів у учасників дослідження була зафіксована на базовому рівні, після чого впродовж наступних 13 років відстежувалася інформація про захворювання і випадки смерті.

Учені з’ясували, що понад п’яти відсутніх зубів збільшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця й інфаркту міокарду на 140 %, тоді як відсутність понад дев’яти зубів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань (51 %), цукрового діабету (31 %) і смерті (37 %). У беззубих пацієнтів відповідні показники ще вищі і складають від 40 до 68 %.

Отримані результати підтверджують дані інших досліджень, що свідчать про зв’язок пародонтита із серцево-судинними захворюваннями й цукровим діабетом.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *