Вживання алкоголю посилює розвиток пародонтита

Пародонтит може призвести до серйозних наслідків не лише для здоров’я порожнини рота, але й для загального стану здоров’я. Попри те, що це захворювання успішно лікується, воно часто досягає тієї стадії розвитку, коли зуби вже не можна зберегти, а його наслідки відбиваються на інших органах і системах організму.

Недавнє дослідження, опубліковане бразильськими вченими в журналі Journal of Periodontology, виявило, що люди, які вживають алкогольні напої частіше трьох разів на тиждень, не лише схильні до більш високого ризику розвитку пародонтита, але й тяжкість перебігу цього захворювання в них набагато вища, ніж у тих, хто п’є рідше або не п’є зовсім.

Дослідники пишуть: «Більш високий ступінь тяжкості пародонтита спостерігався в людей, що зловживають алкоголем, зі збільшенням вірогідності розвитку захворювання пропорційно частоті вжитку алкоголю. У пацієнтів з алкогольною залежністю відзначався більш високий індекс зубного нальоту, більш високий ступінь тяжкості пародонтита і потреба в пародонтологічному лікуванні».

Дослідники спостерігали 88 пацієнтів, розділених на групи на підставі їхньої алкогольної залежності й пародонтального статусу. Попри те, що всі чотири групи мали загалом схожі й однорідні показники з таких чинників, як паління, рівень утворення й індекс маси тіла, у групах пацієнтів з алкогольною залежністю відзначався значно гірший стан тканин пародонту, чим у тих, хто  п’є рідко або не вживає алкогольні напої  взагалі.

Аналіз мікрофлори виявив значні відмінності в бактерійній обсеменність між чотирма групами, демонструючи зв’язок більшої кількості бактерій із пародонтитом і алкогольною залежністю. Навіть серед тих, у кого не було пародонтита, індекс зубного нальоту був значно вищий серед тих, хто п’є, ніж у тих, хто не вживає алкоголь.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *