Погана гігієна порожнини рота підвищує ризик розвитку гіпертонії

Підвищений кров’яний тиск або гіпертонія є широко поширеним, але й небезпечним захворюванням. Залишене без лікування, воно може призвести до інсультів, інфарктів, розвитку серцевої й ниркової недостатності. Нове дослідження, опубліковане в журналі Journal of Periodontology, виявило, що вірогідність розвитку гіпертонії може бути пов’язана з неналежною гігієною порожнини рота.

Південнокорейські дослідники проаналізували клінічні дані 19 560 учасників Національної програми перевірки здоров’я й харчування, зібрані в період із 2008 до 2010 рік. Високий кров’яний тиск визначався за використанням гіпотензивних препаратів або у разі середнього артеріального тиску, що перевищує 140/90 мм рт.ст. На підставі цих критеріїв, гіпертонія була діагностована в 5 921 осіб.

Так само, якість гігієни порожнини рота оцінювалася за щоденною частотою чищення зубів, а також використанню зубної нитки, ополіскувачів, інтердентальних і електричних зубних щіток.

Аналіз зафіксував, що часте чищення зубів пов’язане зі зниженням поширеності артеріальної гіпертензії, як у пацієнтів із пародонтитом, так і без нього. У учасників дослідження з поганою гігієною порожнини відзначалися частіші напади гіпертонії.

На думку дослідників, це свідчить про те, що пародонтит і гіпертонія можуть бути взаємозв’язані, оскільки запалення може призводити до підвищення артеріального тиску. Отже, гігієну порожнини рота можна розглядати, як незалежний чинник ризику розвитку гіпертонії. Підтримка належної гігієни порожнини рота дозволить запобігати й контролювати цей стан.

«Хоча це питання може зажадати подальшого вивчення, зв’язок між гіпертонією й пародонтитом нагадує зв’язок пародонтита з іншими захворюваннями, такими як діабет і коронарна недостатність», — коментує результати дослідження президент Американської академії пародонтології, доктор Джоан Отомо-Коргел.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *