Виготовлені на 3d-принтері зуби, здатні руйнувати бактерійну біоплівку

Дослідники з Університету Гронінгена, Нідерланди, розробили антибактеріальний полімер, який дозволяє друкувати на 3d-принтері зуби, що покращують бактерійну флору порожнини рота. Це важливе питання, вважають учені, тому що бактерійні ушкодження встановлених імплантатів тільки в США обходяться пацієнтам у мільйони доларів.

Дослідники включили до складу полімерного матеріалу, який використовується в стоматології, четвертинні амонієві солі, що мають позитивний заряд, і, завдяки цьому, здатні руйнувати негативно заряджені бактерійні біоплівки. «Розроблений нами матеріал під час контакта з бактеріями знищує їх, але водночас абсолютно безпечний для клітин людського організму», — пояснює провідний автор дослідження Андреас Херманн.

Учені помістили отриманий склад у 3d-принтер, полімеризували його з допомогою ультрафіолетового випромінювання й роздрукували різні об’єкти стоматологічного призначення, у тому числі, штучні зуби й ортодонтичні скоби. Щоби перевірити антимікробні властивості отриманого матеріалу, вони помістили його зразки в суміш слини й бактерій Streptococcus mutans, що є однією з головних причин розвитку карієсу. Дослідники виявили, що новий матеріал знищив приблизно 99 % бактерій, у порівнянні з менш ніж 1 %, для контрольних зразків, що не містять амонієві солі.

Перш ніж новий матеріал знайде застосування в клінічній практиці, потрібне проведення масштабніших досліджень, поки розробники лише залишали зразки матеріалу в суміші слини й бактерій на 6 днів. Проте вже в найближчий час, вони планують вивчити питання сумісності із зубною пастою й перевірити, чи є отриманий матеріал досить міцним, щоби використати його для протезування. «Це медичний продукт із передбачуваним застосуванням у найближчому майбутньому, і його розробка займе значно менше часу, ніж нового продукту», — роблять висновок дослідники.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *