Майбутнє стоматології : анестезія без уколів

Нове відкриття бразильських учених здатне змінити ставлення до стоматологічного лікування в мільйонів людей, які бояться уколів. Крім того, запропонований дослідниками метод дозволяє доставити анестетик швидше й ефективніше, ніж традиційні ін’єкції.

«Впродовж декількох останніх років наша дослідницька група займалася розробкою інноваційної системи доставки лікарських препаратів під час лікування низки захворювань шкіри й очей», — пояснює професор університету Сан-Паулу, доктор фармацевтичних наук Рената Фонсека Віанна Лопес. «Доставка ліків до цих органів представляє певні проблеми, тому ми зайнялися поліпшенням сучасних методів, з використанням нанотехнологій, іонофорезу й сонофореза, який дозволяє доставляти препарати до тканин з допомогою звукових хвиль».

У процесі дослідження вчені використали анестезуючий гідрогель на основі лідокаїну гидрохлорида і прилокаїна гідрохлорида, до складу якого був доданий полімер, який дозволяє гелю закріпитися на слизовій оболонці порожнини рота. Потім дослідники впливали на склад електричним струмом малої сили й напруги, щоби з’ясувати, чи підвищить ефективність дії анестетиків цей процес, який називається іонофорезом.

Під час тестування методу на слизовій оболонці порожнини рота свині, вони виявили, що дія анестезії наставала швидше й була тривалішою. Учені дійшли висновку, що електричний струм малої сили сприяє ефективнішій доставці прилокаїна гідрохлорида до тканин, збільшуючи проникнення анестетика через слизову оболонку порожнини рота.

Ґрунтуючись на отриманих результатах, дослідники приступили до розробки іонофорезного пристрою, призначеного для використання в порожнині рота. Хоча дослідникам ще належить провести доклінічні випробування нової системи, вони вважають, що запропонована ними технологія знайде застосування не лише в стоматології, але і в інших областях медицини.

«Відмова від ін’єкцій у разі проведення анестезії дозволить понизити собівартість процедури, змінити ставлення пацієнтів до лікування, полегшити застосування й понизити ризик інтоксикації й інфікування, — говорить доктор Лопес. «Це зробить доступнішим ефективне й безпечне стоматологічне лікування для тисячі людей у всьому світі».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *