Переважна більшість стоматологів скаржаться на болі в спині

Професійні захворювання опорно-рухового апарату трапляютьсявсе частіше і представляють серйозну проблему. Вважається, що з болями в поперековому відділі хребта стикаються від 60 % до 90 % населення планети. Недавнє дослідження, проведене вченими із Саудівської Аравії, підтвердило, що стоматологи схильні до високого ризику виникнення болів у плечах, шиї і спині, викликаних статичним і незручним положенням тіла під час роботи.

У дослідженні взяли участь 60 стоматологів, що заповнили анонімний опитувач щодо болі в поперековому відділі хребта. Середній вік учасників склав 25 років.

Майже 70 % респондентів скаржилися на болі в спині, з переважанням болів у поперековому відділі, складало майже 48 % випадків. Більше половини (57 %) стоматологів, які брали участь у дослідженні, приймали від одного до трьох пацієнтів у день. Дослідники зазначають, що в навчальній літературі описана низка супутніх чинників ризику, до яких відносять вік стоматолога, кількість прийомів у день і вид виконуваних процедур. Проте їм не вдалося виявити кореляції між частотою виникнення болів у спині і стажем роботи, кількістю пацієнтів або кількістю робочих годин у день.

Крім того, дослідники з’ясували, що лише 17 % робили фізичні вправи під час перерв, водночас перерви були лише в 57 % опитаних. Дослідники вважають, що це повинно викликати серйозну стурбованість,з огляду на високий відсоток професійних захворювань опорно-рухового апарату серед стоматологів.

На думку дослідників, болі в поперековому відділі хребта в лікарів-стоматологів можуть бути пов’язані з дисбалансом між напругою м’язів нижньої частини спини й черевного пресу під час роботи в сидячому положенні. Крім того, багатократні нахили до пацієнта можуть призвести до розтягування й перенапруження м’язів-розгиначів поперекового відділу хребта з одночасним послабленням глибоких черевних м’язів.

Хоча 63 % учасників дослідження знали, що використання допоміжних пристроїв сприяє поліпшенню осанки, тільки 40 % використали такі пристрої.

Попри те, що здебільшого учасники дослідження повідомляли про болі в поперековому відділі хребта, лише 9,5 % скаржилися на сильний біль, а понад 90 % оцінювали інтенсивність болю від слабкої до помірної. «Ми вважаємо, що це може бути головною причиною, у разі якої стоматологи не звертаються з болями в спині до ортопедів і фізіотерапевтів», — зазначають дослідники.

Щоби звести до мінімуму ризик розвитку професійних захворювань опорно-рухового апарату, вони рекомендують стоматологам під час перерв у роботі виконувати вправи, спрямовані на розслаблення й розтягування м’язів, а також стежити за положенням тіла під час роботи.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *