Ротове дихання уві сні збільшує ризик розвитку карієсу

Люди, які замість того, щоби дихати носом, дихають уві сні ротом, схильні до більш високого ризику розвитку карієсу. Такого висновку дійшли новозеландські вчені з Університету Отаго. Результати дослідження, опублікованого в журналі Journal of Oral Rehabilitation, виявили взаємозв’язок між ротовим диханням і підвищенням кислотності в порожнині рота, яка призводить до ерозії емалі зубів і карієсу.

Для того, щоби з’ясувати, як ротове дихання відбивається на рівні кислотності ротової порожнини, вчені обстежували групу з десяти здорових добровольців, яким належало по черзі спати то з носовим затиском, що змушує їх дихати уві сні ротом, то без нього. Упродовж чотирьох днів в усіх учасників безперервно вимірювалися pH і температура піднебінної поверхні верхніх центральних різців.

Вчені виявили помітну відмінність у схемі зміни рН і температури вдень і вночі. «рН порожнині рота повільно знижувався під час сну в усіх учасників, але зафіксував найбільше падіння впродовж тривалішого періоду часу, коли учасники були вимушені дихати ротом», — пишуть дослідники.

Середній показник pH під час сну з примусовим ротовим диханням був дещо кислішим — 6,6, у порівнянні з нейтральним — 7, зафіксованим у разі носового дихання. Проте часом, рівень рН порожнини рота у разі примусового ротового дихання під час сну падав до критично низьких значень, аж до 3,6. «Отримані нами результати підтверджують припущення, що ротове дихання дійсно може бути чинником ризику розвитку таких стоматологічних захворювань, як ерозія емалі зубів і карієс», — роблять висновок учені.

Вони також зазначають, що це було перше дослідження, під час якого безперервно контролювалися зміни рН порожнини рота здорових людей упродовж декількох днів. Рівень pH порожнини рота нижче 5,5 вважається низьким і може сприяти розвитку карієсу. Підвищена кислотність створює сприятливі умови для зростання ацидофільних бактерій і, як наслідок, для формування шкідливої бактерійної біоплівки в ротовій порожнині.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *