Лікування пародонтита знижує витрати на госпіталізацію і лікування пацієнтів з деякими хронічними захворюваннями

Дослідження американських учених зафіксувало нові докази значущості пародонтологічнрго лікування для хворих із низкою хронічних захворювань. Аналіз даних майже 340 000 осіб виявив, що лікування пародонтита значно знижує витрати на госпіталізацію й лікування пацієнтів із такими захворюваннями, як діабет і порушення мозкового кровообігу.

У дослідженні узяли участь 338 891 людина. В усіх учасників був пародонтит і одно або декілька з таких захворювань і станів: діабет 2 типу, ішемічна хвороба серця, порушення мозкового кровообігу, ревматоїдний артрит і вагітність.

Порівнявши інформацію про покриття страхових випадків пацієнтів, які отримували й не отримували пародонтологічне лікування, дослідники зафіксували значне зниження витрат на госпіталізацію й лікування в першій групі. Отримані результати виявили взаємозв’язок лікування пародонтита зі скороченням щорічних медичних витрат на 40,2 % ($2 480) у хворих діабетом, на 40,9 % ($5 681) у хворих із порушенням мозкового кровообігу, на 10,7 % ($ 1 090) у хворих з ішемічною хворобою серця й на 73,7 % ($2 433) у вагітних. Водночас у хворих ревматоїдним артритом ніяких змін щодо щорічних медичних витрат не спостерігалося.

В осіб, які були госпіталізовані, а саме пацієнти із цукровим діабетом 2 типу, порушенням мозкового кровообігу й ішемічною хворобою серця, дослідники виявили, що їхні показники знизилися на 39,4 %, 21,2 % і 28,6 %, відповідно.

Згідно з останніми даними Центрів із контролю і профілактики захворювань США, у 47 % американців у віці старше 30 років є пародонтит різного ступеня тяжкості. Захворювання частіше трапляється в чоловіків (56,4 %), чим у жінок (38,4 %). Крім того, пародонтит частіше спостерігається в людей, які мають незначний дохід (65,4 %), які не мають повної середньої освіти (66,9 %) і в курців (64,2 %).

Дослідження, що проводилося вченими Пенсильванського університету в співпраці з компанією стоматологічного страхування United Concordia, було представлене на щорічній конференції Американської асоціації стоматологічних досліджень.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *