Перегляд мультфільмів допомагає дітям впоратися з дентофобією


Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Acta Odontologia Scandinavica, виявило, що діти, яким під час візиту до стоматолога було запропоновано розвагу у вигляді перегляду мультфільмів, були менш тривожні, ніж ті, кому нема на що було відволіктися.

Дослідники розділили 56 дітей у віці від 7 до 9 років, які відчувають страх перед стоматологічним лікуванням, на дві групи. Дітям першої групи показували мультфільми, тоді як дітей із другої групи взагалі не намагалися як-небудь розважити. Аналіз зафіксував, що в дітей, чия увага була звернена на перегляд мультфільмів, рівень тривоги й занепокоєння був значно нижчий, ніж у їх однолітків із другої групи.

Дентофобія є досить поширеним явищем, як серед дітей, так і серед дорослих. Сам вигляд стоматологічного обладнання і видаваємі ним звуки можуть викликати в дітей тривогу, не говорячи про страх, що буде боляче.

Подолання дітьми страху перед відвідуванням стоматолога не просто робить візит до лікаря менш стресовим і тривожним, але і знижує ризик розвитку дентофобії надалі. Відомо, що дорослі люди, які страждають на дентофобію, як правило, рідше відвідують стоматолога, а це збільшує ризик розвитку в них таких широко поширених стоматологічних захворювань, як карієс і пародонтит.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *